Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1306 Görüntülenme

Kategori sayfamda /kategori?sayfa=2 şeklinde sayfalama mevcut. Ancak Google sürekli olarak son sayfayı indeksliyor. Yani kategoride 20 sayfa varsa /kategori?sayfa=20, bir diğer kategori sayfasında 5 sayfa varsa /kategori2?sayfa=5 şeklinde. Sayfalama olan kategorilerin olduğu kısıma yapısını koydum ancak 1 hafta geçmesine rağmen değişen bir şey olmadı. Acaba wm tools içerisinden "URL parametreleri" kısmından?sayfa= değişkeni olan indeksleri kaldırmam konusunda nasıl bir yorumunuz olabilir

 • 1
 • 1
 • Google Neden Sürekli Son Sayfayı İndeksliyor? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   22 Haziran 2015, 17:39

   1

   Bir web sitesi üzerinde Google'a gerekli yönlendirmeleri yapmazsanız Google o site içerisindeki anahtar kelime yoğunluğuna göre ilgili sayfaları kendisi otomatik olarak belirleyerek buna göre o arama sonucunda kendince belirlediği en alakalı sayfayı kullanıcılara gösterir. Bu durumun bir çok kriteri vardır. Google gözünde diğer sayfalara göre o sayfanız daha değerli olabilir ya da kullanıcılar o sayfadan daha çok etkileşimde bulunmuşlardır veya o sayfanın hemen çıkma oranı diğerlerine göre daha düşüktür.. Örnekler daha da çoğaltılabilir.

   Search Console üzerinden URL'lerinizi kaldırırsanız artık arama sonuçlarında görünmeyebilirsiniz. Bunun yerine öncelikli olarak URL yapınızı SEO'ya daha uygun bir hale getirebilirsiniz. Daha sonrasında sayfalama yaptığınız kategorinin ilk sayfasına belirlediğiniz anahtar kelime ile ilgili içerik girip sayfanın anahtar kelime yoğunluğunu arttırabilir, title - description - h1 etiketleri ile bu sayfayı diğerlerine göre daha da güçlendirebilirsiniz. Yaptığınız değişiklikler sonucunda yeni URL yapılarınız Google tarafından fark edilecek ve bu URL'ler indeks almaya başlayacaktır. Kategori sayfasında yaptığınız değişiklik sonucunda arama sonuçlarında son sayfanız değil sizin belirlemiş olduğunuz sayfa arama sonuçlarında görünecektir.

   Not: Eğer URL değişikliği yapacaksanız eski URL'lerinizi 301 yönlendirmesi ile yeni URL'lerinize yönlendirmeyi unutmayınız !

  Cevapla

  Google Neden Sürekli Son Sayfayı İndeksliyor? Sorusunu Cevapla