Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1267 Görüntülenme

Merhabalar hocam öncelikle hayırlı günler dilerim.

Benim bir internet sitem var ancak içerisinde çözemediğim işler dönmekte. Siteyi açtığım ilk gün eski bir sitemden 301 attım üçüncü gün webmasters araçlarında search analytics'de 3489 tıklanmaya ulaştı. ve anlık 150 kişiye kadar çıktı. ertesi gün ise 1108 ve sonraki gün 188'e kadar düştü tıklanma sayıları. Dün ise yeniden bazı kelimelerde ikinci ve üçüncü sayfalara çıkan sitem 70 anlık ziyaretçi sayısına ulaştı. Bugun uyandığımda bazı kelimeler 80. sıralara kadar geriye atıp bazı kelimelerde ise hiç çıkmamaktadır Google arama motorunda. Bunların sebebi ve yapmam gerekenleri bana anlatırsanız çok memnun olurum. Siteme güncel olarak her gün 4-5 adet makale girmekteyim. Sizden başka bilgi alabileceğim kimseler yok. Search analytics grafiğinin resmi linktedir. Şimdiden ilginize teşekkür ederim
(i.hizliresim.com/d5A6nn.png)

 • 1
 • 1
 • Google Kelimelerde Günlük Değişimler için Yanıtlar

   admin
   Admin

   24 Haziran 2015, 14:42

   1

   Merhabalar Mehmet Bey;

   Yeni bir site olduğuna göre bir anda bu kadar fazla ziyaretçi almanız neredeyse imkansızdır. Günlük 10 makale bile yazsanız, bir anda böyle bir kitleye ulaşmak oldukça zordur. En çok aranan haber bile olsa, yeni siteniz ilk sırada çıkması da imkansızdır. Bu nedenle, sitenize organik hit gönderildiğini düşünüyoruz.

   Bunu daha ayrıntılı inceleyebilmek için Google Analytics aracını kullanabilirsiniz. Hangi ülkeden girdiklerini, en çok hangi kaynaklardan sizin sitenize ulaşıldığını inceleyin.

   Anahtar Kelimelerinize gelirsek, dalgalanma yaşanmasının nedeni sitenizdeki ziyaretçilerin tam dengede olmamasıdır. Bir günde 1.000 ziyaretçi alıyorsanız diğer günde bu sayının 100 kadar düşerse burada bir sıkıntı var olduğunu anlayan GoogleBot, sitenizi bir süre dalgalanmada tutabilir.

  Cevapla

  Google Kelimelerde Günlük Değişimler Sorusunu Cevapla