Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1728 Görüntülenme

Blog sitemle ilgili şöyle bir sorunum var.

Google'da site:blogsitem.com şeklinde arattığımda 200 sunuç bulundu diyor.

Bikaç saat sonra tekrar baktığımda 192 sonrasında tekrar baktığımda 195 vs şeklinde bi tutarsızlık var. Bu sayı bazen iniyor bazense çıkıyor.

Böyle bir şey neden olur? ve etkenleri neledir? + Düzeltmek için ne yapmam gerekiyor?

Sistem olarak WordPress Kullanıyorum.

 • 1
 • 1
 • Google İndex silinmesi için Yanıtlar

   admin
   Admin

   9 Aralık 2014, 14:51

   1

   Sitenize girilen içerikler veya kaldırılan içerikler mevcut ise bu indexlenen sayfa sayfalarını etkileyebilmektedir. Bunun yanı sıra kullandığınız yazı içerisindeki etiketler ve kategorilerde yapılan değişikler örneğin silinen kategori veya etiket kaldırılmaları olabilir çünkü her kategori ve etiket Google tarafından bir sayfa olarak indexlendiği için bu tür sorunlar yaşanabilir. Bunun yanı sıra tema değişikleri gibi köklü değişikler bu dönemde sayfa index sayısını da etkileyebilmektedir. Bu hataları sıfır noktasına indirmek için Google webmaster tools araçlarından Google gibi getir aracı kullanılabilir. Girilen yeni içeriğinizi Google gibi getir yapılarak anında indexlenmesini sağlayabilirsiniz. Diğer bir yöntem ise siteniz için sitemap haritanız bulunmuyor ise siteniz için sitemap oluşturmanız gerekiyor. Sitemap web sitenizin Google'da indexlenebilmesi için Googlebot una sitenizi tanıtmanız lazım. Site haritası, site içindeki bağlantıları gösterir. Google'a uygun yapılan bir site haritası daha çabuk indexlenir. Google, sitemap bulunan sitelere öncelik tanıyacağını açıklamıştır.

   Google farklı zamanlarda farklı datacenter ındaki verileri kullanabilmektedir. Tüm datacenter verileri birebir eş zamanlı olamayacağı için zamana göre farklı sonuçların çıkması doğaldır.

  Cevapla

  Google İndex silinmesi Sorusunu Cevapla