Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1269 Görüntülenme

Biraz fazlasıyla sorum olacak! Birincisi Google'ın yeni güncellemesiyle 3 adet sitem spama girdi. 2 tanesi tam spam 1 taneside kalite düşük içerik, şimdi burada sormak istediğim şey; Bu kopya içerikten mı meydana geliyor ya da etiketlerden mi? Bunu anlamamız için neler yapmamız gerekiyor?

İkinci sorum da; Mesela etiketlerde tekrar örnek verecek olursam "Clash of Clans Hack, Clash of Clans Hack tools, Clash of Clans apk hack" vb. tarzında etiket yapıyorum bunlar tekrara giriyor mu? İçerikte en az ne kadar tekrar yapmamız lazım. Bunun için örnek bir makale gösterebilir misiniz? Önceden SEO hakkında bazı kitaplar satın almıştım, orada başlıkları "Clash of Clans Hack | Clash of Clans Cheats" tarzı yapın demişlerdi, ama şu güncellemede kopya içerikleri Google sevmiediğini görüyorum. Doğru mudur..? Sorulara bakıyorum, baya bi kişi tam spam olsun diğerleri olsun ceza yemekte ve coğalmakta. Bu cezayı yememek için ne gibi önlemler almalıyız, neler yapmalıyız, tarzında bi makale yazarsanız çok iyi olur. Yeni güncelleme çok büyük bi darbe getirdi insanlara,

Fazla backlink yapmamızın zararı var mı? Benim belirtmediğim bazı siteler benim sitemin linkini vermiş bunlardan sitemi nasıl arındırırım? Neler yapmam gerekiyor o indexleri sildirmem için?

Şimdiden çok teşekkürler.. SEO 2015 ve SEO Sorular ve Cevaplar kitabını aldım, herkese tavsiyemdir. Çok yararını gördüm güzel bilgiler veriyor.

 • 1
 • 1
 • Algoritmadan Etkilenmemek için Ne Yapılmalı? için Yanıtlar

   Roman Adamita
   Roman Adamita

   29 Temmuz 2015, 11:24

   1

   Merhabalar Mustafa Bey;

   Google'ın en son güncellemesinden etkinlendiğiniz için üzüldük. Biz, Webtures ailesi olarak SEO Hocası blogunda bununla ilgili birçok yazı yazdık. Her geçen gün Google kendini yeniliyor ve buna rağmen her bir site bundan etkileniyor. Kimileri kötü yönde kimileri ise daha iyi yönde ilerlemektedir.

   Bazı sektörlerin veya o sektör içerisindeki küçük rekabetli olan sitelerin Google'da artık yer almayacağını hatta sıralamalardan tamamen kaybolacağını Google'ın ayı algoritmaları açıkça gösteriyor. Örneğin sizin sitenizde "hack, full" benzeri kelimeler geçiyorsa bu sektöre dahildir. Büyük rekabeti olan rakiplerin halen üst sıralarda durmasının tek sebebi büyük kitlede ziyaretçi almalarıdır. Çünkü internet ortamındaki insanların, muhtemelen %80'i bu tür kelimelerle arama yapmaktadır. Dolayısıyla üst sıralarda duran siteler ya sürekli aktiftir ya da sitesi oldukça kaliteli bağlantılarla besleniyor. Bunu anca detaylı bir analizden sonra anlayabilirsiniz.

   Şimdi sizin Google'ın algoritmasından etkilenmeniz normaldir. Neden diye soracaksınız, biliyorum.

   Çünkü;
   - Sektörde sitenizin rekabeti yoktur.
   - Sürekli aynı anahtar kelimeler üzerinde çalışıyorsunuz.
   - Meta keywordslar kullanıyorsunuz. Önemi kalmadı, fazlası kullanılırsa spama girersiniz. Ki etkisini gördünüz.
   - Sitenizde tekrarlanan içerikler bulunuyor.
   - Kalitesiz bağlantılar gönderildi. Onları kaldırmadığınız/engellemediğiniz için sıralamarlardan ya düştünüz ya da kayboldunuz.

   Bu tespitlerin muhtemelen hepsi doğrudur. Sizin yapacağınız ilk şey, kopya içeriklerden ve meta keywordslerden kurtulmak olacak. Bunları hepsini yok edin ardından sitenize gönderilen zararlı bağlantıları Google Disavow ile engelleyin. Ve bunu sürekli olarak analiz etmelisiniz, eğer zararlı veyahut yabancı bir bağlantı görürseniz hemen bununla ilgilenin.

   Daha birkaç ay sürecek olan Google Panda 4.2 güncellemesi size bir fırsat verdi, zamanınız varken bunlardan kurtulun.

  Cevapla

  Algoritmadan Etkilenmemek için Ne Yapılmalı? Sorusunu Cevapla