Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1200 Görüntülenme

Hepimizin bildiği gibi sıralamada etkili olabilmek için backlinkler önemli bir rol oynuyor. Ancak SEO Hocası gibi birkaç kaliteli web sitesini gözlemleyince anlıyorum ki ; Az sayıda backlink almanıza rağmen Rekabet halindeki tüm kelimelerde, yazılarda ilk sayfada bulunuyorsunuz. Yani tek bir kelime üzerine sürekli backlink elde etme uğraşı içerisinde değilsiniz. Bu dengeyi kurmak için ne yapmamız lazım. Her kelime için değil de, sadece bir kaç kelime için backlink alarak tüm kelimerde nasıl etkili olabiliriz. Derdimi anlatabildiysem ne mutlu bana

 • 1
 • 1
 • Geniş Bir Biçimde SEO Nasıl Yapabilirim? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   23 Aralık 2014, 07:24

   1

   Merhaba Yusuf Bey;

   Sizinde bahsettiğiniz gibi backlink sayısının çok olması, sıralamada diğer siteler üzerinde avantaj sağlayacağınız anlamına gelmemektedir. Bu durum geçmiş zamanlarda yapılan çalışmalar ile geçerliydi. Örneğin; rakibinizin backlink sayısı 900.000 olsun. Sizin backlinkiniz 901.000 olduğu zaman rakibinizin üzerine çıkmış oluyordunuz. Bu şekilde sürekli backlink kasıldığından çöp sitelerden backlink almak zorunda kalıyordunuz. Ancak günümüzdeki yapı ile çöp sitelerden backlink almak sitenize zarar veren bir çalışma olacaktır.

   Bu noktada, backlink sayısından çok backlinkin kalitesi önemlidir. Yine örnek verecek olursak rakibinizin 100.000 adet niteliksiz backlinki olduğunu varsayalım. Sitenizin 1.000 adet kaliteli backlinki olsa bile rakibinize karşı avantaj sağlamış olursunuz. Google artık algoritma yapısını doğallıktan yana kullanarak güncellediği için doğal çalışma yapan sitelere daha öncelik tanımaktadır.

   Sorunuza gelecek olursak, bu dengeyi kurmak için daha fazla backlink sayısına sahip olma isteği yerine doğal nitelikte çalışmalar gerçekleştirmeniz ve rakiplerinizin yaptığı çalışma yöntemlerini takip etmeniz gerekmektedir.

  Cevapla

  Geniş Bir Biçimde SEO Nasıl Yapabilirim? Sorusunu Cevapla