SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Footer Link Aldığım Sitede Gerileme

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
4 sene önce 1299 Görüntülenme

Aynı wm toolsta bulunan iki sitemden bir diğer siteme 3-4 ay önce footer link vermiştim. Iki gündür footer verdiğim ve aldığim iki sitese %40 hit düşüsü yaşamaktayım. Bazı başlıklarda 2 3 sıra gerileme olurken bazılarinda 1 sayfa bazılarında 3 4 sayfa gerileme yaşandı. 2 ay önce footer link verdiğim siteye gizlice hacklink eklenmişti. Hit düsüsü neden yaşanır herhangi uyarı gelmedi?

Footer Link Aldığım Sitede Gerileme için Yanıtlar

 • Serkan Kara
  Serkan Kara 1 Kasım 2017, 09:15

  1-) Footer link alınan site yeni bir site olabilir.
  2-) Footer link aldığınız site çok fazla index’e sahipse eski sayfalar değerini yitirmekte. Bu şekilde alınan linkler alt sayfalardan alınmak yerine sadece sitenin anasayfasından linklenmeli.
  3-) Aldığınız linki bu şekle çeviremiyorsanız disallow etmenizde fayda var.

 • Emrah diler
  Emrah Diler 31 Ekim 2017, 11:35

  Aldığınız footer linkler için konuşmak gerekirse aynı wm tools üzerindeki sitelerden birbine bağlama yapmanız doğru bir davranış değil. Hadi aldınız diyelim nofollow yapmanız gerekir. Burada footer link alırken dikkat etmeniz gereken husus şu; footerlink aldığınız sitenin sayfa sayısı önemli. Örnek olarak 2 milyon sayfası olan bir siteden link alımında tek footer link ile bir anda 2 milyon link sahibi oluyorsunuz ve bu doğal değil. Gelen backlinklerde domain sayısını olabildiğince çeşitlendirmeniz gerekiyor. Kısacası footerlink alıyorsanız ne yaptığınızı bilmeniz gerekir. Tavsiyem ya linki kaldırın, ya da nofollow yapın. Footer link yerine tanıtım yazılarıyla ilerleyebilir, site içi makale çalışmalarına yoğunlaşabilirsiniz ki çok daha etkili olur.

  Bir diğer husus gerileme için konuşuyorum hacklink yediyseniz ki muhtemelen cinsel içerikli bir siteye link çıkışı olmuştur. Linkleri temizleyip bekleyin.

  Kolay gelsin.

Cevapla

Footer Link Aldığım Sitede Gerileme Sorusunu Cevapla

Footer Link Aldığım Sitede Gerileme ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla