Acronyms Açıklaması

Sitenizde kısaltmaları ve anlaşılması zor kelimeleri çok kullanıyorsanız bu eklenti tam size göre. Belirttiğiniz kelimelerin altını otomatik olarak çizdirebilirsiniz ve kelimeye açıklama ekleyebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse; HTTP kelimesini çok kullanıyorsanız, açıklama olarak "Hypertext Transfer Protocol" veya "Arama Dost Bağlantılar" yazabilirsiniz. Eklentinin nasıl göründüğünü görmek için aşağıdaki "Eklenti Demo" bölümünden HTTP kelimesine bakabilirsiniz. Bu tür açıklayıcı kelimeler, Google tarafından kelimeler hakkında ayrıntı verdiği gerekçesiyle çok sevilir. İndexlenirken aramalarda daha üst sıralarda yer almanızı sağlar. Bu eklenti sayesinde, ziyaretçilerinize daha açıklayıcı yazılar sunmuş olursunuz.

Acronyms Kurulumu

  • En başta tüm eklentilerde olduğu gibi eklentiyi indirip, WinRAR programı aracılığıyla içindeki klasörü RAR'dan çıkarıyoruz.
  • Çıkan klasörü, herhangi bir FTP yöneticisi ile sitemize bağlanıp .../wp-content/plugins dizinine gönderiyoruz.
  • Admin panelinden Eklentiler sayfasına giriyoruz ve eklentiyi aktifleştiriyoruz.

Acronyms Ayarları

Admin panelinden eklentinin ayar sayfasına girin. Oradan istediğiniz kelimeleri ve kelimelerin açıklamalarını belirtin. Daha sonra kaydet butonuna tıklayın.

Acronyms Demo

(Farenizi SEO kelimesinin üzerine getirin.)
SEO