Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

5 sene önce  |  1950 Görüntülenme

Firma ekleme siteleri var. Bu siteler hakkında düşünceleriniz nedir acaba?

 • 1
 • 1
 • Firma Ekleme Konusunda Ne Düşünüyorsunuz? için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   16 Temmuz 2021, 12:13

   1

   Merhaba,

   Firma ekleme siteleri arasında seçim yaparken titiz davranmak sitenize faydalı veya zararlı bağlantı sağlamak konusunda hata yapmanızı önler. Firma rehberleri gibi birçok link çıkışı veren sitelerin büyük bir kısmı Google’ın “bağlantı düzenleri”olarak adlandırdığı politika ihlalinin bir parçasıdır. Bağlantı düzenlerine katılan ve sitenizin link almak istemeyeceği zararlı firma ekleme sitelerinden uzak durmanızyararınıza olacaktır. Bir diğer yandan ziyaretçi hacmi yüksek ve insanların sizi bulmasını kolaylaştıracak, büyük firma rehberleri de bulunmaktadır. Bu tip firma ekleme siteleri markanızın bilinirliğini arttırmaya yardımcı olurken insanların sizi daha hızlı bulmasını da sağlar. Google arama sonuçlarında sitenizin adresi yerine,firma rehberi sayfasının daha üstte çıkmasını engellemek için sitenizde iyi optimizasyon yapmanız gerektiğini de lütfen atlamayın.

   Berin Sur
   Berin Sur

   18 Haziran 2021, 15:21

   1

   Merhaba,

   Firma ekleme siteleri backlink açısından eskisi gibi artık bir kazanç sağlamamaktadır. Bu tarz sitelerden alınan backlinkler, kalitesiz backlink sınıfına girdiğinden web sitenize fayda yerine zarar vermektedir.

   Alınan backlinkler ne kadar organik olursa ve backlink alınan web sitenin ne kadar domain otoritesi yüksek olursa, bize sağladığı kazanç da bir o kadar yüksek olacaktır. Backlink çalışmalarınızı bunu baz alarak ilerletmeniz, SEO açısından web sitenize yarar sağlar.

   websitetr
   Websitetr

   29 Ağustos 2018, 14:48

   1

   merhaba;

   Bence hiçbir sorun teşkil etmez. İlk sitem bu alan üzerineydi ve spam sorunu yaşamadım. Yeni sitemde aynı katagoride ve şuana kadar sorun yok. Yeterki eklediğiniz site süreklilik arz etsin. Aldığınız hizmet sayesinde organik ve ücretsiz reklam yayınlamış olursunuz.

   iyi çalışmalar.

   Mustafa DURNA
   Mustafa Durna

   28 Ağustos 2018, 17:36

   1

   Firmanızı ekleme yaparak backlink almış olabilirsiniz fakat Google backlink konusunda bir çok güncelleme yaptı ve kalitesiz uygun olmayan bağlantıların sitenize zarar verme olasılığı çok yüksektir.

   Firma ekleme sitelerinden alınan backlink faydalı değil zararlıdır. Doğal ve kaliteli bağlantıların etkisi bulunuyor fakat sizin gibi binlerce kişinin aynı siteden bağlantı aldığını düşünürseniz bir süreden sonra o site spam etkisi görmeye başlar ve zarar verir.

  Cevapla

  Firma Ekleme Konusunda Ne Düşünüyorsunuz? Sorusunu Cevapla