SEO Hocası'na Sor

Farklı Kelimelerden Bağlantı Vermek Doğru mu?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Site Dışı Link İnşası 5 sene önce 901 Görüntülenme

Merhaba, sormak istediğim bir soru var. Gerek web sitemiz de iç linkleme yaparken, gerekse başka sitelerden yazdığımız ve kendimize link verdiğimiz yazılarda “burada”, “şurada” kelimelerine link vermek doğru mu?

Örnek olarak, “SEO konusunda daha önce şurada bahsettiğimiz konuyla ilgili bir şeyler yazmıştık.” cümlesindeki “şurada” kelimesine link vermemiz ne kadar doğru? Hem site için bağlantılarda hemde dışarıdan alınan bağlantılar açısından soruyorum. Teşekkür ederim.

Farklı Kelimelerden Bağlantı Vermek Doğru mu? için Yanıtlar

  • admin
    Admin 17 Mart 2015, 16:02

    Merhabalar Ozan Bey;

    Bahsettiğiniz linkleme türü anahtar kelime linklemesidir. Tanıtım yazısı gibi çalışmalarda anahtar kelimelere linkler verilmektedir. Bu noktada sorunuza dönecek olursak, cümle içerisinde kullanılan burada, buradan, şurada, şuradan gibi cümlelere link vermek siteniz için SEO anlamında pek fazla katkı sağlamayacaktır. Aynı şekilde kullanıcı bazında da bazen bu linkler görünmediği için yönlendirdiğiniz sayfayı ziyaret oranı düşebilir.

    Bu nedenle cümlenin kullanımı şu şekilde olmalı: “SEO konusunda daha önce bahsetmiş olduğumuz konuyla ilgili bir şeyler yazmıştık. Daha önce bahsettiğimiz yazıya siteadresi/yazilan-yazi sayfasından ulaşabilirsiniz.” gibi bir cümle yazılarak doğrudan url paylaşılabilir. Ancak anahtar kelime kullanarak da bu linki anahtar kelimeye verebilirsiniz. Örnek olarak; “SEO konusunda daha önce Makale Yazımı konusuyla ilgili bir şeyler yazmıştık. ” gibi “Makale Yazımı” kelimesine daha önce bu konu hakkında yazmış olduğunuz konunun linkini verebilirsiniz. Bu şekilde çok daha doğru bir yapı olmuş olacaktır.

Cevapla

Farklı Kelimelerden Bağlantı Vermek Doğru mu? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla