Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1307 Görüntülenme

Alexa backlink değerlerini neye göre hesaplıyor? Şu an sitemin 2 tane backlink'i var gözüküyor Alexa'ya göre. Ama moz'da 24 backlink var gözüküyor. Sizce en doğru backlink sayısını nereden öğrenebilirim ve Alexa backlink sayısını nasıl arttırırım?

Teşekkürler

 • 1
 • 1
 • Farklı Backlink Sayıları için Yanıtlar

   Ahmet Yılmaz
   Ahmet Yılmaz

   7 Mayıs 2021, 09:11

   1

   Merhabalar, farklı araçlarda farklı gözüken backlink sayılarının sebebi kullanılan araçların sahip olduğu üyelik çeşitleri ve kapsamlarıdır.

   Bir aracın sitenize verilen linki tespit edebilmesi için o aracın sahip olduğu botların web'i sürekli taraması demektir. Bu botlar özellikleri de her araçtan araca değiştiği için backlink sayılarınızın farklı olması normal bir durumdur.

   Backlink sayılarınızı en doğru şekilde Google Search Console'da bulunan sitenize bağlantılar kısmından inceleyebilirsiniz.

   Bengül Toker
   Bengül Toker

   17 Ekim 2015, 14:20

   1

   Merhaba Ahmet Bey,

   Her tool'un kendine göre kriterleri vardır. Bu kriterlere göre sitenin backlink değerlerini hesaplayıp göstermektedir. Alexa, backlink'leri kendi kriterlerine göre değerlendirip değerli gördüğü sitelerden alınan backlink'leri göstermektedir. Diğer bir tool aracı olan moz ise ücretsiz baktığınızda belirli bir sayıda backlink değerlerini göstermektedir. Ücretli olarak baktığınızda ise backlink'lerinizin tamamını görebilirsiniz. Biz backlink'leri ücretli olarak Ahrefs aracından kontrol etmekteyiz. Fakat en doğru ve en güvenilir bir şekilde, sitenizin backlink sayısını webmasters tools aracından "sitenize bağlantılar" bölümünden sitenize verilen backlink'lerin tamamını görebilirsiniz.

  Cevapla

  Farklı Backlink Sayıları Sorusunu Cevapla