Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1655 Görüntülenme

bazı yabancı ve Türkçe kaynaklı sitelerden dizin, forum, sosyal imleme siteleri falan buldum. Bunların Trustrank ve PR değerleri de gayet iyi. Kendi sitem için bu sitelerden backlink alsam zararı veya yararı olur mu? Yani her gün düzenli olarak kendi sitem için bu sitelerden çalışma yapacağım. Ayrıca her gün siteme pingleme yapsam zararları var mıdır?

 • 1
 • 1
 • Düzenli Backlink Çalışması Yapmak için Yanıtlar

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   17 Ekim 2015, 11:32

   1

   Merhabalar Ferhat Bey;

   Siteniz Türkçe bir siteyse Türkçe içerikli sitelerden backlink almanız gerekmektedir. Yabancı kaynaklardan aldığınız linkler Türkçe kaynaklı backlinkler kadar bir etki sağlamayacaktır.

   Dizin, imleme, forum gibi sitelerden ziyade Trustrank değeri yüksek, içerisinden az link çıkışı olan, index sayıları fazla olan sitelerden makale içerisinden backlinkler alabilirsiniz. En doğal ve en etkili çalışmanız bu şekilde olacaktır. Forum gibi siteler zamanla sürekli link paylaşımı yapılarak link çöplüğüne döndüğü için bu tür sitelerde çalışma yapmayın. Sitenize faydadan çok zararı olacaktır. Sosyal medya çalışmaları ise kendi hesaplarınız üzerinden yapabilirsiniz. Bunlar dışında paravan siteler oluşturarak bu sitelerden de backlink sağlayabilirsiniz.

   PR güncellemesi artık olmayacaktır. Bu nedenle PR değerini dikkate almamalısınız. Sık sık pingleme yapmanızın çok fazla bir zararı olmayacaktır. Ancak index alma süreniz uzun ise çok sık olmayacak şekilde bu yönteme başvurabilirsiniz.

  Cevapla

  Düzenli Backlink Çalışması Yapmak Sorusunu Cevapla