SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Düzenli Backlink Çalışması Yapmak

0
Ferhat Özal
Ferhat Özal
Dış Link Sayısı 3 sene önce 271 Görüntülenme

İyi günler, bazı yabancı ve Türkçe kaynaklı sitelerden dizin, forum, sosyal imleme siteleri falan buldum. Bunların Trustrank ve PR değerleri de gayet iyi. Kendi sitem için bu sitelerden backlink alsam zararı veya yararı olur mu? Yani her gün düzenli olarak kendi sitem için bu sitelerden çalışma yapacağım. Ayrıca her gün siteme pingleme yapsam zararları var mıdır?

SEO Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

Düzenli Backlink Çalışması Yapmak için Yanıtlar

 • Erhan Kolci
  0
  Erhan Kolci 17 Ekim 2015, 11:32

  Merhabalar Ferhat Bey;

  Siteniz Türkçe bir siteyse Türkçe içerikli sitelerden backlink almanız gerekmektedir. Yabancı kaynaklardan aldığınız linkler Türkçe kaynaklı backlinkler kadar bir etki sağlamayacaktır.

  Dizin, imleme, forum gibi sitelerden ziyade trustrank değeri yüksek, içerisinden az link çıkışı olan, index sayıları fazla olan sitelerden makale içerisinden backlinkler alabilirsiniz. En doğal ve en etkili çalışmanız bu şekilde olacaktır. Forum gibi siteler zamanla sürekli link paylaşımı yapılarak link çöplüğüne döndüğü için bu tür sitelerde çalışma yapmayın. Sitenize faydadan çok zararı olacaktır. Sosyal medya çalışmaları ise kendi hesaplarınız üzerinden yapabilirsiniz. Bunlar dışında paravan siteler oluşturarak bu sitelerden de backlink sağlayabilirsiniz.

  PR güncellemesi artık olmayacaktır. Bu nedenle PR değerini dikkate almamalısınız. Sık sık pingleme yapmanızın çok fazla bir zararı olmayacaktır. Ancak index alma süreniz uzun ise çok sık olmayacak şekilde bu yönteme başvurabilirsiniz.

Düzenli Backlink Çalışması Yapmak Sorusunu Cevapla

INSTAGRAM
add Takip Et