Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1423 Görüntülenme

Genel olarak insanların önem derecesi yüksek bildiği birkaç dizin sitesi var. (örn: paralı olsa bile Yahoo Directory). Peki bunlar kadar önem derecesi yüksek olmasa da değerli güvenilir fayda sağlayacak dizin siteleri var mı? varsa biz bilmeyen arkadaşlar için paylaşır mısınız?

Teşekkürler.

 • 1
 • 1
 • Dizin Siteleri Hakkında için Yanıtlar

   İsmail Sağdıç
   İsmail Sağdıç

   27 Mayıs 2021, 14:56

   1

   Merhabalar,
   Güncel teknoloji ile artık dizin sitelerinin popülaritesi oldukça düşmüş durumdadır. Bazı uzmanların hala uyguladığı algoritmalarda kullanılsa dahi Google arama motoru kendi algoritmalarını sitenin farklı metrikler ile index aldığını rahatlıkla belirtebiliriz. Tavsiyemiz olarak Google algoritmalarını takip etmeniz ve uzman yorumları ile sitenizin indexlerini arttırmanız yönünde olacaktır.

   Bengül Toker
   Bengül Toker

   12 Eylül 2015, 14:57

   1

   Merhabalar Sertaç Bey,

   Dizin siteleri hizmet ettiği sektöre göre siteleri belirleyerek listeleleyen ve internet rehberi oluşturan bir mecradır. Önceden dizin sitelerinin önemi oldukça yüksekken şu anda bir önemi kalmamıştır. Google artık kendi algoritmalarını oldukça geliştirdiği için bu dizin sitelerine ihtiyaç duymamaktadır. Siteleri kendi belirlediği kriterlere göre değerlendirmekte ve sıralamaktadır. Bu yüzden artık dizin sitelerinin önemi kalmadığı için size de tavsiye edebileceğimiz dizin siteleri maalesef bulunmamaktadır.

  Cevapla

  Dizin Siteleri Hakkında Sorusunu Cevapla