Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1381 Görüntülenme

6 Aylık bir dizi sitesine sahibim fakat 3.aydan sonra tema da çıkan sorunlar nedeni ile cok fazla düşüş yaşadım site ile neredeyse hiç ilgilenemedim. Şu an 1 aydır ne kadar çabalasam da değerlerim %300 kadar düştü. En basiti Alexa değerim 1.5m den 4.5 m e kadar geriledi.
Nasıl bir yol izlemeliyim? Ne tür SEO çalışması yapmalıyım?
Bu rekabeti fazla dizi sitesinde ne tür sonuçlar elde ederim?

 • 1
 • 1
 • Dizi Sitelerine SEO Çalışması Nasıl Olmalıdır? için Yanıtlar

   Özgür Aksoy
   özgür Aksoy

   31 Ağustos 2015, 11:53

   1

   Merhaba Zafer Bey,

   Size önerim ilk etapta temanız da bulunan tüm hataları gidermeniz. Hatta size özel tasarım ve özgün bir tema kullanmak siteniz için artı bir durum olacaktır. Son dönemde Google tarafından güncellenen algoritmalar neticesinde doğallık üzerine plan ve strateji kurmanız daha sağlıklı olacaktır.

   Diğer konumuza gelecek olursak dizi siteleri rekabeti itibariyle yoğun bir çalışma istikrarı gerekmektedir. Bu nedenle çalışmalarınıza başlamadan önce rakiplerinizi iyi analiz etmeniz gerekmektedir. Amacınız ilk sayfada yer almak olacağından dolayı ilk sayfadaki siteleri potansiyel rakipleriniz olarak alabilirsiniz.

   Rakip siteleri analiz çalışmalarını gerçekleştirirken nerelerden backlink aldığını, hangi kelimelerle hangi çalışmalar yaptıklarını tespit ederek buna uygun olarak anahtar kelimelerinizi belirleyebilirsiniz. Burada anahtar kelimeleriniz dizi isimleri olacağından dolayı hangi diziler en çok aranıyor ise sitenizde bu dizilere yer vererek rekabete ortak olabilirsiniz.

   Site dışı çalışmalardan önce site içi yapılacak düzenlemeler de önemlidir. Bu noktada site içi yapınızı iyi kurup bu doğrultuda yolunuzda emin adımlarla ilerlemelisiniz. Site içi yapınızı (url, title, description, headings etiketleri) kurarken spam olmayacak şekilde düzenleme yapmanızı öneririm. Bu konuyla alakalı bu bölümden destek alabilirsiniz. https://www.seohocasi.com/seo-analiz/

   Site içi tüm yapı tamamlandığında ise rakiplerinizi analiz ettiğiniz sırada elde ettiğiniz backlink kaynaklarından backlink alımı yapmanız, rakipleriniz ile aranızı kapatmanıza neden olacaktır. Ancak amaç sadece backlink alımı yapmak değildir. Sosyal medya çalışmaları ve forum çalışmaları gibi tamamen doğal çalışmalar gerçekleştirerek rakiplerinizin yapmadığı doğal çalışmalar ile kendinizi ön plana çıkarabilirsiniz.

   Alexa ile ilgili sorunuza gelecek olursak Alexa değerlerinde bir sorun var bu soruyu bir çok kişiden aldık. Alexa'nın sadece bir sıralama aracı olduğunu belirtmeliyim. Internet ortamındaki olan tüm siteleri toplar ve belirli bir sıraya dahil eder. Yani sitenize herhangi bir faydası olmayacaktır, elbette zararı da olmaz. Alexa, değerleri artık kolayca manipüle edilen bir değerdir.

  Cevapla

  Dizi Sitelerine SEO Çalışması Nasıl Olmalıdır? Sorusunu Cevapla