SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Çeviri Içerikler Zarar Verir mi?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
3 sene önce 758 Görüntülenme

yabancı sitede yayınlanmış makalelerin bir kısmını uzman biri tarafından Türkçe ye çevirtip sitemde kullanmayı düşünüyorum. Kullanacağım içerikleri indeks’e kapatacağım (noindex yapacağım Yoast Plugin ile) ve bu içerikler toplamda sitemin %5-7 gibi bir kısmını oluşturacak. Alıntı ya da kaynak belirtmeyeceğim. Bu içerikler SEO açısından siteme zarar verir mi? sitem herhangi bir ceza alır mı

Çeviri Içerikler Zarar Verir mi? için Yanıtlar

 • Berin Sur
  Berin Sur 3 Haziran 2021, 10:10

  Merhaba,

  Web siteniz içerisinde, bir yazıyı birebir çeviri yapıp yayınlamak yerine yazı içerisinde kendinize özgü ufak tefek değişiklikler yapmak ya da eklemek, SEO açısından daha garanti bir durum olacaktır.
  Unutmayalım ki farklı yazılardan ilham alınabilir ancak birebir kopyalamak yerine bazı noktalara yorum katmak gereklidir.

  Kullanacağınız noindex etketi ile Google, sayfanızı arama sonuçlarında göstermeyecektir. Ancak sayfanıza yukarıda bahsettiğimiz gibi özgünlük katmak, noindex komutunu kullanmaya gerek kalmamasını sağlayabilir.

 • Mustafa DURNA
  Mustafa Durna 8 Mayıs 2018, 14:55

  eğer söylediğiniz kadar %5’i kadar bir sayfanın noindex komutuyla arama sonuçlarına kapatılması sorun olmayacaktır. Özgün içerik olmayan her yazı kötü sonuçlar doğurmakta bunun için index’e kapatmanız veya canonical etiketi ile bildirim yapmanız gerekiyor.

Cevapla

Çeviri Içerikler Zarar Verir mi? Sorusunu Cevapla

Çeviri Içerikler Zarar Verir mi? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla