Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

5 sene önce  |  1428 Görüntülenme

yabancı sitede yayınlanmış makalelerin bir kısmını uzman biri tarafından Türkçe ye çevirtip sitemde kullanmayı düşünüyorum. Kullanacağım içerikleri indeks'e kapatacağım (noindex yapacağım Yoast Plugin ile) ve bu içerikler toplamda sitemin %5-7 gibi bir kısmını oluşturacak. Alıntı ya da kaynak belirtmeyeceğim. Bu içerikler SEO açısından siteme zarar verir mi? sitem herhangi bir ceza alır mı

 • 1
 • 1
 • Çeviri Içerikler Zarar Verir mi? için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   3 Haziran 2021, 10:10

   1

   Merhaba,

   Web siteniz içerisinde, bir yazıyı birebir çeviri yapıp yayınlamak yerine yazı içerisinde kendinize özgü ufak tefek değişiklikler yapmak ya da eklemek, SEO açısından daha garanti bir durum olacaktır.
   Unutmayalım ki farklı yazılardan ilham alınabilir ancak birebir kopyalamak yerine bazı noktalara yorum katmak gereklidir.

   Kullanacağınız noindex etketi ile Google, sayfanızı arama sonuçlarında göstermeyecektir. Ancak sayfanıza yukarıda bahsettiğimiz gibi özgünlük katmak, noindex komutunu kullanmaya gerek kalmamasını sağlayabilir.

   Mustafa DURNA
   Mustafa Durna

   8 Mayıs 2018, 14:55

   1

   eğer söylediğiniz kadar %5'i kadar bir sayfanın noindex komutuyla arama sonuçlarına kapatılması sorun olmayacaktır. Özgün içerik olmayan her yazı kötü sonuçlar doğurmakta bunun için index'e kapatmanız veya canonical etiketi ile bildirim yapmanız gerekiyor.

  Cevapla

  Çeviri Içerikler Zarar Verir mi? Sorusunu Cevapla