Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

13 sene önce  |  1928 Görüntülenme

bu tarz işler yapan siteleri illa ki duymuşsundur. Acaba herhangi bir sorun çıkarır mı?
Faydası olur mu?

 • 1
 • 1
 • Çapraz Backlink Yapan Siteler için Yanıtlar

   the_joker
   The_joker

   29 Ekim 2010, 21:20

   1

   Lerze arkadaşımda söylemiş tekrar etmekde bi zarar görmüyorum açıkcası. Backlink önemlidir backlink sizin Google aramalarında öne cıkmanıza yarar sağlayan etkenlerden sadece biridir ancak en etkili etkenlerdendir. Tabı backlink alırken diğer eş içeirkli sitelerden sizdende cıkış olması durumunda bunun hiçbir yararı olmayacaktır.

   Yani link alın backlink kasın ancak projenizdeki sitenizde kesinlikle harici bir link cıkışı yapmayın. Peki ne yapmam gerek.İşte burda devreye capraz backlink giriyor.

   A ve b siteniz var siz c sitesi ile link değişimi yapacaksınız. A sitenizin linkini c ye ekletirsiniz. C sitenin linkini b siteniz ekletirsiniz.

   A sitenizde backlink cıkışı olmaz ama backlink kazandırmış olursunuz. Aradaki farkı anlamış olmanız gerekir.

   Lerze
   Lerze

   29 Ekim 2010, 06:52

   1

   En doğru backlink çalışması bence çapraz olanıdır.

   Tabiki bunu bir siteniz varsa yapmak zordur.

   Mesela bir blog siteniz, bir haber siteniz var ise eğer.. siz haber sitenizin linkini verirsiniz ve size verilen kodları ise blog sitenize eklersiniz.

   Bu şekilde hem haber kelimesinde sitelere link vermiş olursunuz. Hemde blogunuzda kullanıcılara referans linki vermiş olursunuz.

   Mesela direkt link takasına girmiş olsanız. Sizin siteniz haber sitesi benim sitem film izleme sitesi olsa eğer, ikisi direkt bir biri ile alakasız siteler olur ve direkt link değişimi olduğu için Google o linki okumaz.

   Eğer aşırı derecede bu şekilde site varsa link değişimi yaptığınız, siteniz her an filtreye girebilir ve emekleriniz ziyan olabilir.

  Cevapla

  Çapraz Backlink Yapan Siteler Sorusunu Cevapla