SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Blog Siteler Üzerinden Ana siteye SEO Çalışması Nasıl olmalıdır ?

0
Ramazan Bey
Ramazan Bey
Dış Link Sayısı 4 sene önce 510 Görüntülenme

Ana sitemizi yükseltmek için bir çok blog site açtık. Farklı blog sitelerinden ve her birine güncel yazılar giriyoruz. Ayda en az 3 kez olmak şartı ile, ve her 3 makaleden birinden ana sitemize anahtar kelimeden veya direk domain olarak direk link alıyoruz. Bu sistem gidişat doğru mudur? Çok fazla olmasa da aşırıya kaçmadan haber sitelerinden tanıtım yazısı da alıyoruz. Bu haber sitelerinden ise direk anahtar kelimeden değil buraya tıklayınız şeklinde link alıyoruz.

Yakın zamanda 3 adet de domainli wp site açıp o sitelere link alacağız ve o sitelerden ana siteye yükleneceğiz. Bu gidişat doğru ve sağlam bir SEO stratejisi midir? Elbette yapılan tüm çalışmalar sosyal medyada etkin olarak paylaşıyoruz, ayrıca bloglara link kasıyoruz.

Bir kaç yerde okuduğuma göre haber sitelerinden alınan tanıtım yazılarına da link kasma yapılabiliyormuş, bu doğru mudur, yapılabilir mi? Gittiğimiz yol doğru mudur ?
Forum sitelerinden tanıtım yayınlamadık, bunu yapmalı mıyız? Her birinde farklı yazı olmak şartı ile buralara da link ekleyelim mi? Onedio diye bir site var orayı kullanalım mı? Cevap için şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar SEO aleminin en kral sitesi.

SEO Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

Blog Siteler Üzerinden Ana siteye SEO Çalışması Nasıl olmalıdır ? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 20 Haziran 2015, 11:44

  Merhabalar Ramazan Bey;

  Blog tanıtımı yaparak, daima güncel makaleler yazıp anasitenize backlink vererek çok büyük bir ilerleme yaşamazsınız. İzlediğiniz yol doğrudur, ancak hep aynı işlemler yapmanız sakıncalı olacaktır. Blog tanıtımı dışında farklı çalışmalar ile websitenizi beslemelisiniz. Örneğin siteniz eğer teknoloji üzerinde konular yazılıyorsa, tanıtım yazısı vereceğin haber sitesi de bu sektörle alakalı olması gerekiyor.

  Ek olarak; Sadece dış çalışmalar yaparak ilerlemesini beklemeyin. Anasitenizi de her türlü yeniliklerle beslemelisiniz. Ziyaretçi elde edebilmeniz için öncelikle websitenizin güncel olması gerekiyor. Yaratıcı başlıklar kurgulayarak makaleler yazın, ardından bunları sosyal mecralarda paylaşın. Böylece daha etkili bir SEO stratejisi olacaktır.

Blog Siteler Üzerinden Ana siteye SEO Çalışması Nasıl olmalıdır ? Sorusunu Cevapla

Blog Siteler Üzerinden Ana siteye SEO Çalışması Nasıl olmalıdır ? ile Benzer SEO Yazıları

INSTAGRAM
add Takip Et