SEO Hocası'na Sor

Başlangıç Aşamasında Olan Bir Siteye SEO Nasıl Yapılır?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Genel 5 sene önce 625 Görüntülenme

Merhabalar Hocam, Hayırlı Ramazanlar;

Yeni bir site üzerinde SEO çalışması yapıyorum. Kitaplarda uygulamaların yanı sıra özel yazılım olduğumdan web yazılım firması ile iletişim halindeyim. Şuan sadece içerik giriyorum sadece. Acaba önce girmiş olduğum yazıların SEO ‘suna başlamalı mıyım yoksa bir süre daha içerik girmem mi gerekir? Sizin gözünüzde şuan siteme SEO çalışması yapmam uygun olur mu?

Sayglarımla;

Başlangıç Aşamasında Olan Bir Siteye SEO Nasıl Yapılır? için Yanıtlar

 • admin
  Admin 24 Haziran 2015, 09:20

  Ömer Bey Selamlar,

  Öncelikle teşekkür ederiz, Sizlere de Hayırlı Ramazanlar dileriz 🙂

  Sitenize içerik ekledikten sonra Sosyal Medya sitelerine (Google+, Facebook, Twitter..) paylaşıyorsanız ve oradan ziyaretçi alabiliyorsanız başarıyorsunuz demektir. Ancak eğer paylaşıp da ziyaretçi alamıyorsanız, içeriklerinizde veya eklemiş olduğunuz başlıkta kalite düşüklüğü var. Sadece içerik girip ilerlemeniz zaman alır, bu yüzden alakalı dış kaynakları kullanmanız SEO için oldukça önemlidir. Hele ki Başlangıç aşamasında olan bir website büyük rakipleri geçmek istiyorsa, en az rakipleri kadar strateji belirleyip çalışması gerekir.

  Ek olarak; İçerik paylaşırken anahtar kelime üzerinde ilerlemek istiyorsanız her anahtar kelimeyi “bold” yapmanız gerek yoktur. Bu eskiden SEO için oldukça etkiliydi, ancak şimdi, Google daha çok kullanıcı odaklı olmaya başladı. Sıkıcı olmayan makaleler yazıp, her makale altında fotoğraf ve fimanızın videolarını eklerseniz daha çok etkileşim alabileceksiniz.

Cevapla

Başlangıç Aşamasında Olan Bir Siteye SEO Nasıl Yapılır? Sorusunu Cevapla

Başlangıç Aşamasında Olan Bir Siteye SEO Nasıl Yapılır? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla