Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

13 sene önce  |  1461 Görüntülenme

Eskiden yabancı prsi yüksek bloglara spam yorumlar kasardık Google bunu severdi ama şimdilerde bakıyorumda Google artık bu işi ceza puanına dönüştürmüş. Sadece içerikle ilgili linklere puan veriyor. Bunu değiştirmesindeki amaç nedir ,?

 • 1
 • 1
 • Backlinkin önemi azaldımı için Yanıtlar

   linux
   Linux

   21 Mart 2011, 02:55

   1

   Backlink Çılgınlığı Cimriliği ve Gerileme Dönemi
   Bazı webmasterları anlamıyorum bir şey duydularmı hemen o yolda ilerliyorlar duydukları şey hakkında ikinci birşeyi hiç araştırmıyorlar. Örnek veriyorum Biri “Siteniz ile ilgili kelimelerle Backlink Kasın” diyor. Hemen o sözün üzerine deliler gibi forumlarda, bloglarda backlink kasmaya başlıyorlar. Artık Google eskisi gibi değil yani artık offf bu adam heryerde bu kelimelerle linklenmiş hemen bunu bu kelimede ön sıralara getireyim demiyor. Google`ni artık backlink mantığı senin sayfanın içeriği ile aynı içerik halindeki sitelerden aldığın backlinkleri önemsiyor. Yani diğer almış olduğun backlinkler sana eksi(-) kredi olarak yansıyor. Eee Artık maymun gözünü açtı Sanatçı çelik`in bir şarkısı vardı hatırlarsanız E Artık Devir Değişti Tabi Çelik`te değişti. Bu şarkı sözü ile E Artık sanal değişti e tabi gogılda değişti. Ve backlink kasarken millet cimrileşmeye başladı kimselere link vermeden sadece almak istiyor. Şunu unutmayın “Vermezsen alamazsın, vermek almaktan daha güzeldir.” Google`nin bir mantığıda sitelerdeki linklerden yola cıkarak dolaşır Ahmet`ten > Mehmet`e > Mehmet`ten > Zeki`ye > Zeki`den > Ahmet`e gibi linkler arasında gezip durur. Dolayısı ile konunun başında anlatmış olduğum gibi sizler ne kadar sitenizin içeriği ile aynı içeriği taşıyan siteler ile linklenirseniz Google amcamızda sizleri o kadar çok sever. Bunlara alternatif olarak verebileceğim en güzel örnek Tanıtım yazılarıdır. Bir kişisel website sahibi sitesinde başka bir kişisel web siteyi tanıtabilir ve tanıtım yazısına 2, 3 adet link ekleyebilir. Aynı şekilde karşılıklı bu iş yapılırsa emin olun istenilen sonucu alacaksınız. Belki beklentilerinizin bile üzerine çıkacaksınız yapılan bu işlemler ile.
   Artık cimrilikten uzaklaşın biraz eli açık olun.
   Nedir Backlink?
   Sitelerinize dış bağlantılardan verilen linklere denir backlink. Linkler karşılıklı veya karşılıksız olabilir ve sizlere büyük fayda sağlayacaktır. PRsi yüksek sitelerden backlink aldığınızda bunlar size yol, su, ekmek olarak fazlası ile gelecektir. Ve bu PRsi yüksek siteler sizin içeriğiniz ile aynı içerikte ise o zaman çifter çifter ekmek alacaksınız demektir. Backlink deyince birden kendinizi yüzlerce, binlerce siteye eklemeye kalkmayın o zaman Google amca size kızabilir. Her şeyden önce sabır yavaş yavaş 1, 3, 5, 7, 11, 18, 25 Gibi ilerleyin ve Etkili backlinkler almaya çalışın. Çöplük sitelerin getirisi fazla olmayacaktır.

   Kısaca Backlink Faydaları Nelerdir?
   - Google'da indexlenmeniz hızlanacaktır. ( Daha Hızlı Index )- Google Pagerank artması konusunda yardımcı olacaktır.- Arama motorlarında kelimelerinizde üst sıralara çıkmanızı sağlayacaktır.

   Backlink Zararı Nedir? Nasıl Olur?
   - Henüz ağzında biberon olan Yeni siteler birden backlink kastırırsa. Google Amca onu kıstırır ve Ban Sebebidir.- Nofollow link arama motorlarında sizi gözden düşürür.

   kaangulten
   Kaangulten

   8 Mart 2011, 10:55

   1

   Bunu değiştirdiği doğrudur. Değiştirmesindeki amaç ise tamamen doğal bir SEO kalitesini yakalamaktır. Yapay çalışmaları artık anlayarak bunlar için bir fayda sağlamamaktadır. Aynı dilden ve aynı sektörden alınan linkler prsine bakılmaksızın daha önemlidir.

  Cevapla

  Backlinkin önemi azaldımı Sorusunu Cevapla