Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1237 Görüntülenme

Backlink yönteminin faydalı olduğunu öğrendim ama deneyim konusunda zayıfım hobi doğrultusunda yapmış olduğum sitelerin hitini bu sayede çıkarmak istiyorum.

Backlink yöntemini (programları var sanırım ) ücretsiz nasıl uygularım?

kitaplarınızı aldım fakat bu konu ile ilgili sanırım detay bulamadım.

teşekkürler,
M. KARA

 • 1
 • 1
 • Backlink Sistemi Hakkında için Yanıtlar

   admin
   Admin

   16 Aralık 2014, 16:25

   1

   Merhabalar Mevlüt bey;

   Backlink, SEO çalışmalarında en etkili yöntemdir. Zaman zaman Google, bu çalışmalara yönelik algoritmalar geliştirerek SEO çalışması yapan kişilerin olabildiğince doğal çalışmalar yapılmasına yöneltmektedir. Günümüzde SEO çalışmalarının tamamının doğal olması gerekir. Doğal olmayan ve eskiden kalan yöntemler şuanda yeni algoritmalar çıktıkça etkisini yavaş yavaş sona erdirmekte hatta bazı yöntemlerin hiçbir etkisi artık bulunmamaktadır. Bu nedenle yapacağınız SEO çalışmalarında % 100 doğallığa yer vermelisiniz.

   SEO çalışmaları herhangi bir program ile yapılmamalıdır. Çalışmalar doğal bir şekilde yapılmalı, doğal yöntemler kullanılmalı ve sık sık takip edilmelidir. Program vb gibi otomatikleştirilen bir çalışmanın ne kadar verimli olacağı tartışılır. Ancak eğer organik çalışmalar gerçekleştirip sitenizi sık sık kontrol ederseniz bu şekilde başarıya ulaşabilirsiniz. Sitenizin sıralamalarını sık sık kontrol etmeli ve yapacağınız çalışma türünün etkilerini gözlemlemelisiniz. Eğer yaptığınız bir çalışma sonrası sıralama kaybı yaşayacak olursanız sitenizin başka çalışma türlerine ihtiyacı var demektir. Bu durumda rakiplerinizi iyi analiz etmeli ve hangi çalışma yöntemleri uyguladıklarını tespit etmeli, bu çalışmaları gerçekleştirerek backlink gücünüzü rakibiniz ile eşit seviyeye hatta daha üst seviyeye çıkarabilirsiniz. Bu noktada önemli olan backlink sayısı değil backlink niteliği olacaktır. 100.000 kalitesiz backlink alacağınıza 250 adet kaliteli backlink almak sitenizin SEO kalitesini daha üste çıkaracaktır.

   SEO çalışmaları sadece site dışı çalışmalar ile bitmemektedir. Önce site içi optimizasyon uygulayarak sitenizi site dışı SEO çalışmalarına hazır hale getirmeniz gerekecektir. Ücretsiz yapacağınız çalışmaların büyük bir çoğunluğu kalıcı olmayacağından istediğiniz sıralalara gelseniz bile linkleriniz kayboldukça gerileme yaşayacaksınız. Bu nedenle sağlam çalışmalar yapmak adına çalışmaların ücretli yapılması kalıcı olması için önemli bir etken olacaktır.

  Cevapla

  Backlink Sistemi Hakkında Sorusunu Cevapla