Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 sene önce  |  1365 Görüntülenme

https://www.seohocasi.com olarak mı backlink almamız faydalıdır yoksa SEO Hocası üzerinden kelimeye mi link almamız daha sağlıklı?

 • 1
 • 1
 • Backlink Nasıl Alınmalıdır? için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   16 Temmuz 2021, 12:11

   1

   Merhaba,

   Bir web sitesi açıldıktan sonra ihtiyaç duyacağı backlinklerin türleri önemlidir. Örneğin sosyal medya ile ilgili ve genel teknoloji haberleri, güncel haberler sitesi açtığınızı varsayalım. E-ticaret sitesi veya ürün satışı yapmak istediğiniz bir web sitesi de açtığınızı varsayalım. Bu sitelere alınacak ilk backlink türleri sosyal medya üzerinden web sitenin düzenli olarak paylaşımı olmalıdır. Twitter, Facebook Instagram, LinkedIn gibi sosyal medya hesaplarına ağırlık vererek işe başlayabilirsiniz. Google’ın ücretli backlink konusunda negatif bir tutum sergilediğini bilerek hareket edilmelidir. Sizin sorunuza şimdi daha net yanıt vermek isterim. Hazır backlink paketleri gibi satışı yapılan hizmetler Google’ın spam politikalarını ihlal edecek birçok farklı unsur barındırabilir. Bu tür çalışmaların zararlarından korunmak için sitenizi organik bir şekilde backlink konusunda beslemelisiniz. Bunun en güzel yolu da faydalı içerik üretmek ve içeriklerin daha fazla insana ulaşması için bolca paylaşımlar yapmaktır. İnsanları içeriklerinizi paylaşmaya teşvik ederek daha geniş ağlara yayılabilir, ziyaretçilerinher yeni paylaşımda size organik backlink almasını sağlayabilirsiniz. Aynı içeriğe ve aynı link tarzına bağlı kalmadan değişkenlik gösterir şekilde web sitenize Nofollow veya Dofollow kaynaklardan backlink alımı gerçekleştirebilirsiniz.Şuna mutlaka önem veriniz. Sitenizin anahtar kelime rekabet hacmi ne orandadır ?Çok fazla backlink almak demek daha fazla başarılı olmak demek değildir. Eğer 1 ay sonunda aldığınız backlinklerin etkisini yetersiz gördüyseniz, bu sayıyı biraz daha artırmak için sitenizde ne tür aktiviteler yaparak insanların ilgisini çekebileceğinizi düşünmelisiniz. Bu bir pazarlama politikası olabilir. Yani sektörel hedeflerinizde size sıralama veya otorite yükselişi sağlayan backlink hacmini bulabilmek sizin sitenizi iyi tanımınıza ve tecrübenize bağlıdır.Bir backlink inşası süresince SEO Uzmanı da buna göre hareket etmelidir. Çok net bir cevap verilemez verilmemelidir gibi bir cümle de eklemeliyiz. Google sürekli algoritma değiştiriyor ve sürekli yeni sıralama güncellemeleri yaşanıyor. Bunları ayak uydurmak için günceli takip etmeli ve belirli sayılarla hareket etmeden düzenli takip yaparak backlink ihtiyaçlarına bu kapsamda yönelmeliyiz.

   Berin Sur
   Berin Sur

   18 Haziran 2021, 10:05

   1

   Merhaba,

   Öncelikle bu konuda rakip web sitelerin backlink analizini yapmanız önerilir. Bunun için çeşitli toollardan yararlanarak, rakip sitelerin backlink aldığı ancak sizin almadığınız, domain otoritesi yüksek web siteleri tercih edebilirsiniz. Semrush SEO aracının Backlink Gap özelliği bu noktada sizin için faydalı olacaktır.

   Link ve anchor text üzerinden backlink almanız arasında çok bir farklılık bulunmamaktadır. Her ikisi de web sitenize olumlu yönde katkı sağlayacaktır.

   Link şeklindeki backlinkler direkt olarak web sitenize fayda sağladığı gibi, anahtar kelimeleri içeren anchor textler de, web siteler arasında yetki aktarmanıza ve anahtar kelime sıralamalarınızı etkilemenize olanak tanır.

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   24 Mart 2020, 09:44

   1

   Öncelikle sitenizin gerçekten backlinke ihtiyacı var mı ona bakmalısınız. Siteniz hedeflediğiniz kelimelerde istediğiniz pozisyonlardaysa yüksek oranda backlink almanız gerekmiyor. Aksine site içi linkleme yaparak ilgili bağlantıyı site içerisinden de güçlendirebilirsiniz.

   Eğer sıralamada gerilemişseniz, rakipleriniz daha fazla backlink almışsa vb gibi durumlarda sitenize backlink alabilirsiniz. Yalnız alacağınız backlinkin sektörünüzle ya da ilgili konuyla alaka düzeyinin yüksek olması daha fazla katkı sağlar. Alakasız konulardan alacağınız bağlantılar sitenize katkı sağlamayacaktır.

   Sürekli anchor text üzerinden link almanız önerilmemekte. Bazı durumlarda kelimeye link vermeden birbirine yakın cümlelerde site adını ve kelimeyi geçirmeniz bile ikisinin ilişkilendirilmesinde doğallık açısından yeterli olacaktır. Ancak yine de hem kelime hem de doğrudan link belirtmek çeşitlilik bakımından da sağlıklı bir işlem olabilir.

  Cevapla

  Backlink Nasıl Alınmalıdır? Sorusunu Cevapla