SEO Hocası'na Sor

Backlink Nasıl Alınmalıdır?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Site Dışı Link İnşası 1 sene önce 180 Görüntülenme

https://www.seohocasi.com olarak mı backlink almamız faydalıdır yoksa SEO Hocası üzerinden kelimeye mi link almamız daha sağlıklı?

Backlink Nasıl Alınmalıdır? için Yanıtlar

  • Erhan Kolci
    Erhan Kolci 24 Mart 2020, 09:44

    Öncelikle sitenizin gerçekten backlinke ihtiyacı var mı ona bakmalısınız. Siteniz hedeflediğiniz kelimelerde istediğiniz pozisyonlardaysa yüksek oranda backlink almanız gerekmiyor. Aksine site içi linkleme yaparak ilgili bağlantıyı site içerisinden de güçlendirebilirsiniz.

    Eğer sıralamada gerilemişseniz, rakipleriniz daha fazla backlink almışsa vb gibi durumlarda sitenize backlink alabilirsiniz. Yalnız alacağınız backlinkin sektörünüzle ya da ilgili konuyla alaka düzeyinin yüksek olması daha fazla katkı sağlar. Alakasız konulardan alacağınız bağlantılar sitenize katkı sağlamayacaktır.

    Sürekli anchor text üzerinden link almanız önerilmemekte. Bazı durumlarda kelimeye link vermeden birbirine yakın cümlelerde site adını ve kelimeyi geçirmeniz bile ikisinin ilişkilendirilmesinde doğallık açısından yeterli olacaktır. Ancak yine de hem kelime hem de doğrudan link belirtmek çeşitlilik bakımından da sağlıklı bir işlem olabilir.

Cevapla

Backlink Nasıl Alınmalıdır? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla