Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1473 Görüntülenme

3 ay kadar önce 10 adet blog açtım ve düzenli olarak 10'ar tane makale yazdım. %3-%5 arası kelime yoğunluklu hemen hemen her makalede 13 15 arası anahtar kelimem var. Google aramalarında birçok blogum önlerde. Şimdi sorum bunlar 3 er aylık oldular link vermeye başlasam sitem kötü etkilenir mi? Eskitmeye çalıştım makalelerimi aramalarda göründüğüme göre demekki doğru yolda ilerliyorum dedim kendime yanlış mıyım yoksa? Ayrıca kelimelere link verirken örneğin www.ornekdomain.com/index olarak link versem sorun olur mu ki? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim...

 • 1
 • 1
 • Backlink Almaya Ne Zaman Başlamalıyım için Yanıtlar

   admin
   Admin

   23 Nisan 2014, 11:26

   1

   Merhabalar Mehmet Bey.

   Sorununuzu tam olarak anladım ve o konuya istinaden bir cevap vermiştim. Diğer bir anlamda olarak sitenizin anasayfa adreslerine aşırıya kaçılmamış bir şekilde URL paylaşımı yapmak siteniz konusunda herhangi bir zarar vermeyecektir.

   Anahtar kelime ile ilgili düzgün ve doğallaştırılmış çalışmalar Google gözünde organik olarak görülecek ve kötü algılama yapmayacaktır.

   mehmet şirin çelik
   Mehmet şirin çelik

   21 Nisan 2014, 19:06

   1

   Öncelikle cevap için teşekkürler az çok anladım ama sanırım karışıklık oldu. Benim anlatmaya çalıştığım bloglarım var bu blogları güncel tutarak makaleler yayınlıyorum ve eskittim hepsini yaklaşık 3 aylık hepsi ve anahtar kelimelerime anasayfa linki vermeye başlasam Google bunu kötü algılar mı? Bir de bazı kelimelerde hiç çalışma yapmadığım halde Google'de 1. sayfafaya kadar geldim sonra anladım ki rekabeti düşük aylık arama hacmi 5040. Sadece dailymotion, Youtube ve vimeoda video paylaşırken açıklama kısmına yazdığım anahtar kelimeler(açıklamada anahtar kelimeler var ama hepsinin açıklaması farlı olarak yazıyorum) bu videolu anahtar kelime ekleme olayıda uzun vadede siteme zarar vermez değil mi? Yani 1500 e yakın video var orada burada farklı açıklamalarla. Buda kötü algılatmaz değil mi sitemi?

   admin
   Admin

   21 Nisan 2014, 12:11

   1

   Merhabalar Mehmet Bey.

   Siteniz ile ilgili olarak yürüttüğünüz site içi optimizasyon doğru ve istikrarlı olarak yürüdüğünden dolayı bu tür arama sonuçlarında üst sıralarda görünmeniz gayet doğal ve olması gereken bir işlevdir. Website adreslerinizin tamamı üçüncü ayını geçmişse site dışı optimizasyon çalışmalarında da olmanız gerekmektedir.

   Şunu unutmayalım ki Google SEO kurallarında ve içeriklerinde %35 olarak site içi ve %65 oranı civarında ise site dışı çalışmaları hedef almaktadır. Örnek linkte verdiğiniz linkleme yöntemi de URL bazlı çalışmalar içerisinde yer almaktadır. Bu doğal link görünümünün zararı yoktur fakat bu konuda da aşırı davranmamak gerekir.

  Cevapla

  Backlink Almaya Ne Zaman Başlamalıyım Sorusunu Cevapla