SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Arama Sonucunda İki Sayfanın Çıkması

0
Hakan Keskin
Hakan Keskin
Anahtar Kelime Yoğunluğu 5 sene önce 701 Görüntülenme

Merhaba, elma.com şeklinde bir sitem var ve elma.com/kirmizi-elma şeklinde de alt sayfam var. Ben elma.com/kirmizi-elma sayfasına kırmızı elma kelimesinde linkler aldım. Şu anda googleda “kırmızı elma” diye arattırdığımda, hem anasayfam hem de alt sayfam çıkıyor peşpeşe. Biri 8. diğeri 9. sırada. Ben sadece birisinin çıkmasını ve 1. sırada olmasını istiyorum. Bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim ? Alt sayfaya link alıp güçlendireyim mi yoksa anasayfaya mı alayım “Kırmızı Elma” linklerini. Bu arada ana sayfaya sadece “armut” kelimesinde çalışma yaptım ve armut kelimesinde ilk sırada.

Arama Sonucunda İki Sayfanın Çıkması için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 17 Şubat 2015, 17:12

  Merhaba Hakan Bey,

  Google anasayfanızın dışında o anahtar kelimeye en alakalı şekilde hitap eden başka sayfalar bulursa ve o kelimelerde rekabet aşırı durumda değilse, 2 ve hatta 4 – 5 sonuca kadar listeleyebilmektedir. İki sonucun birden listeleniyor olması, tek sonuçla daha yukarıda listelenebilirsiniz anlamını taşımamalıdır. Bu sebeple iki sonuçla da ilk 2 sırayı almak daha büyük avantaj olacaktır. Tabi ki ilk sıraya çıkmak için zaten daha üst sırada olan anasayfanıza çalışmalısınız. Ancak anasayfanızın hem elma hem de armut kelimelerinde otoriter olması zordur. Birinde otoriter olmaya başlarken diğerinde gerileme görebilirsiniz. Bu durumda biz diğer en alakalı alt sayfayla birinci sırayı hedeflemeyi daha doğru buluyoruz.

  Ancak yine de tek sonuç ile ilk sırada yer almak istersneiz, ikinci sırada çıkan sonucu 301 ile anasayfanıza yönlendirebilir veya içerisinde geçen elma kelimelerini azaltarak o kelimedeki otoriterliğini düşürebilirsiniz. Armut gibi bir kelimede ikinci sayfanızın gelememiş olması, ya o kelimenin rekabetinin daha yoğun olmasına ya da o kelimeyle doğrudan alakalı başka sayfa olmamasına bağlıdır.

Cevapla

Arama Sonucunda İki Sayfanın Çıkması Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla