SEO Hocası'na Sor

Anahtar Kelimeleri Tam Yazmamız Gerekiyor Mu?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Anahtar Kelime Yoğunluğu 7 ay önce 282 Görüntülenme

Hep merak ettiğim bir şey var. Google exact anahtar kelime yapısını mı istiyor? Yani bazen anahtar kelimeler o kadar absürd oluyor ki, bloglarımızda kullanırken zorlanıyoruz. Örneğin “Blogger WordPress Taşıma” anahtar kelimesini ben “Blogger’dan WordPress’e Nasıl Site Taşınır” adıyla yazmak istiyorum başlığıma. Bu duruma bir açıklık getirebilir misiniz?

Anahtar Kelimeleri Tam Yazmamız Gerekiyor Mu? için Yanıtlar

 • Elif Nur Kasapoğlu
  Elif Nur Kasapoğlu 24 Mart 2020, 11:22

  Merhabalar,

  Vermiş olduğunuz örnek üzerinden açıklama yapmak isterim.

  Google anahtar kelimeler özelinde eşleme yapmaktadır, başlığınızda “Blogger’dan WordPress’e Nasıl Site Taşınır” cümlesine yer verebilirsiniz, içerikte ise Blogger, WordPress ve taşıma kelimelerine birlikte veya yaklaşık olarak yer vermelisiniz.

 • Erhan Kolci
  Erhan Kolci 24 Mart 2020, 11:03

  Arama niyetine göre yazı başlığını düzenleyebilirsiniz. Örneğin arama sonuçlarında “Blogger’dan WordPress’e 5 Adımda Sitenizi Taşıyın” gibi bir başlık 5 adımdan oluşan bir içeriğin çekiciliği sebebiyle tıklama oranını arttıracağı için bu tarz başlıklar belirleyebilirsiniz. Yani birebir aynısını yazmanız şart değil. Burada odaklanılması gereken alan tıklama oranını arttırabilmek için title ya da yazı başlığının en uygun olanı seçilmelidir.

Cevapla

Anahtar Kelimeleri Tam Yazmamız Gerekiyor Mu? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla