Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1366 Görüntülenme

20 kategoriden oluşan bir satış sitem var. Bu 20 kategori ile ilgili alınabilinecek domainleri alsam 20 adet,

soru 1= Ayrı ayrı hosting firmalarından mı aldığımda daha iyi olur yoksa tek bir firmada almam pek bir şey ifade etmez mi?

soru 2 = Tüm bu domainlerimi C-Class IP ile ilişkilendirip WordPress kurup günlük yada 3 günde bir yayın yaparsam ve girilen özgün makaleleri 1 ay sonra linkleme yaptığımda faydasını görür müyüm?

soru 3= Bu domainleri aynı zamanda popüler sosyal medya hesaplar ile desteklediğimde ürünlerin tanıtımını yaptığımda kelimelerde kalıcı olabilir miyim?

soru4= 20 bookmark sitesinde günlük imleme yaptığımda fayda sağlar mıyım yoksa spam etkisi oluşturur mu?

çünkü (satış sitesinin kendi çalışmasında 100. sıradan 2. sayfaya geliyorum bir kaç gün sonra geriliyorum sürekli makale yazmak sıkıntılı. yukarıdaki sistemi uyguladığımda faydasını görebilir miyim?

cevap için teşekkürler soru cevap hizmetiniz için ayrıca teşekkürler...

 • 1
 • 1
 • Anahtar Kelimelerde Kalıcı Olmak İçin Ne Yapmalıyım? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   9 Ağustos 2014, 11:02

   1

   Sorularınıza madde madde cevap verelim.

   1 - Sitenizin kategorilerine özel anahtar kelime domain alıp blog oluşturmanız sitenize fayda sağlayacaktır. Bu siteleri de farklı hosting firmalarından yada aynı hosting firmasına ait farklı IP ve NS adreslerine sahip barındırma alanlarından almanız çok daha sağlıklı olacaktır.

   2 - Düzenli olacaksa 3 gün yada 1 günün hiçbir şekilde önemi yoktur fakat maliyet ve zaman açısından size zarar vereceği için 3 günde 1 defa olmak üzere "düzenli" hatta zamanlanmış olarak makaleleri eklerseniz çok daha faydasını göreceksiniz.

   3 - Sosyal Medya paylaşımları sitenize doğal olarak fayda sağlayacaktır ve kaliteli olması adına bu çalışmaları da düzenli olarak yapmalısınız.

   4 - İmleme siteleri yani Social Bookmarking siteleri SEO açısından sitenize zarar verecektir. Matt Cutts Penguin 4.0 algoritması güncellendiğinde bu konudan da özellikle değinmiş, kullanılmasını istememiştir.

   İyi günler...

  Cevapla

  Anahtar Kelimelerde Kalıcı Olmak İçin Ne Yapmalıyım? Sorusunu Cevapla