SEO Hocası'na Sor

Anahtar Kelime Yoğunluğu Neye Göre Hesaplanıyor?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Anahtar Kelime Yoğunluğu 7 ay önce 129 Görüntülenme

Selamlar. Anahtar kelime yoğunluğu için internetten online sitelerden faydalanıyorum. Word formatında arattığımda 3 kez çıkan bir anahtar kelimenin, SEO sitesinde 9 kez tekrarlandığı yazıyor. En sonunda SEO sitesinin; page widgetindeki sayfa isimlerini (+3 anahtar k.), url deki kelimeleri (+2 anahtar k.) ve h1 site başlığındaki (+1) kelimeleri de yoğunluk hesaplamasında kullandığı sonucuna vardım. Sorum şu: Sayfa widgetini, site h1 başlığını, makale linkindeki kelimeleri anahtar kelime yoğunluğu hesaplarken dahil mi etmeliyiz yoksa hariç mi bırakmalıyız? Teşekkürler cevap için.

Anahtar Kelime Yoğunluğu Neye Göre Hesaplanıyor? için Yanıtlar

  • Elif Nur Kasapoğlu
    Elif Nur Kasapoğlu 24 Mart 2020, 17:58

    Merhabalar,

    Anahtar kelime yoğunluğu da içeriklerde anahtar kelimenizin kaç kez geçtiği ile alakalıdır. Üst sıralara gelmek için anahtar kelimeyi gerektiğinden fazla kullanmak arama motoru botlarınca spam olarak algılanacaktır. Bu durum sıralamada pozisyon kazanmanıza değil kaybetmenize sebep olacaktır.

    Anahtar kelime yoğunluğuna https://seohocasi.com/seo-analizi/ sayfası içerisinde analiz edebilirsiniz. Sorunuza yanıt olarak, H1 etiketinde ve link verilmek için eklenmiş anahtar kelime anahtar kelime yoğunluğunu etkilemektedir. Anahtar kelime yoğunluğunun ideal düzeyde olmasına dikkat etmelisiniz.

Cevapla

Anahtar Kelime Yoğunluğu Neye Göre Hesaplanıyor? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla