Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 sene önce  |  1010 Görüntülenme

Anahtar kelime yoğunluğu için internetten online sitelerden faydalanıyorum. Word formatında arattığımda 3 kez çıkan bir anahtar kelimenin, SEO sitesinde 9 kez tekrarlandığı yazıyor. En sonunda SEO sitesinin; page widgetindeki sayfa isimlerini (+3 anahtar k.), URL deki kelimeleri (+2 anahtar k.) ve h1 site başlığındaki (+1) kelimeleri de yoğunluk hesaplamasında kullandığı sonucuna vardım. Sorum şu: Sayfa widgetini, site h1 başlığını, makale linkindeki kelimeleri anahtar kelime yoğunluğu hesaplarken dahil mi etmeliyiz yoksa hariç mi bırakmalıyız? Teşekkürler cevap için.

 • 1
 • 1
 • Anahtar Kelime Yoğunluğu Neye Göre Hesaplanıyor? için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   23 Haziran 2021, 09:44

   1

   Merhaba,

   Başlıklarda bulunan anahtar kelimeler ve anchor textler,anahtar kelime yoğunluğumuzu etkilemektedir.

   İdeal anahtar kelime yoğunluğu konusunda kesin olarak belirtilen bir oran bulunmamaktadır. Ancak genel olarak anahtar kelime yoğunluğunun %3 civarında olması gerektiği düşünülmektedir. SEO çalışmalarımız açısından bu oranlara dikkat etmeniz önerilir.

   Anahtar kelime yoğunluğunu hesaplamak için:
   250 kelimelik bir makalemizin olduğunu varsayalım. Bu makale içinde odak anahtar kelimemiz 8 kere geçiyor olsun. Bu durumda anahtar kelime yoğunluğumuz;
   (8/250*100) şeklinde hesaplanacaktır. Bu işlem sonucunda anahtar kelime yoğunluk oranımızın %3,2 olduğu sonucuna varabiliriz.

   Elif Nur Kasapoğlu
   Elif Nur Kasapoğlu

   24 Mart 2020, 17:58

   1

   Anahtar kelime yoğunluğu da içeriklerde anahtar kelimenizin kaç kez geçtiği ile alakalıdır. Üst sıralara gelmek için anahtar kelimeyi gerektiğinden fazla kullanmak arama motoru botlarınca spam olarak algılanacaktır. Bu durum sıralamada pozisyon kazanmanıza değil kaybetmenize sebep olacaktır.

   Anahtar kelime yoğunluğuna https://seohocasi.com/seo-analizi/ sayfası içerisinde analiz edebilirsiniz. Sorunuza yanıt olarak, H1 etiketinde ve link verilmek için eklenmiş anahtar kelime anahtar kelime yoğunluğunu etkilemektedir. Anahtar kelime yoğunluğunun ideal düzeyde olmasına dikkat etmelisiniz.

  Cevapla

  Anahtar Kelime Yoğunluğu Neye Göre Hesaplanıyor? Sorusunu Cevapla