Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  2299 Görüntülenme

Yeni bir portal veya kadın sitesi için arama hacmi çok yüksek kelimelerde makale yazmamızın SEO açısından faydası var mı yada yükselebilmek için arama hacmi düşük kelimelerle mi makale yazmamız lazım?

 • 1
 • 1
 • Anahtar Kelime Seçimimiz Nasıl Olmalı? için Yanıtlar

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   17 Ekim 2015, 11:26

   1

   Merhabalar Mehmet Bey;

   Anahtar kelime seçimi yaparken size getirisi yüksek olacak kelimeleri seçmelisiniz. Her kelimenin yüksek arama hacmine sahip olabilmesi gereken bir sezon olabilir. Örneğin; yazın "klima" kelimesi, kışın "kombi" kelimesi daha çok aranabilir. Bu iki anahtar kelimeyi hedefleyen bir firmanın yaza doğru "klima" kelimesine, kışa doğru ise "kombi" kelimesine ağırlık vermesi gerekir. Önerilen çalışma süresi sezon başlamadan 3 ay öncesidir. Sezona hedef anahtar kelimelerle daha üst sıralarda yer alabilmek için bu süre idealdir. Ads kelime planlayıcı aracında yazın "kombi" kelimesi düşük olarak görünse de kışın size getirisi yüksek olacaktır. Bu durumda da bu kelimeye hiç çalışma yapılmayacağı anlamı taşınmamalıdır.

   Site içi makalelerin ise sitenin güncel tutulması açısından faydası büyüktür. Bu yapıyı düzenli bir hale getirdiğiniz takdirde siteniz içerik bakımından rakiplerinize göre daha fazla avantaj sağlayacaktır.

  Cevapla

  Anahtar Kelime Seçimimiz Nasıl Olmalı? Sorusunu Cevapla