SEO Hocası'na Sor

Anahtar Kelime İle İlgili İçinde Çıkamadığım Bir Konu

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Anahtar Kelime Yoğunluğu 2 sene önce 664 Görüntülenme

Diyelim mimari proje ile ilgili bir yazı yazıyorum. Muadil anahtar kelimelere baktığımda “mimari proje firmaları, mimari proje örnekleri, mimari proje hesabı” gibi diğer keyword’ler yakaladım.

Şimdi sorum şu hepsinde “mimari proje” otomatik var. Otomatikman yazıda mimari proje kelime grubunun yoğunluğu çok yüksek çıkıyor. Hatta daha da böleyim yazıda focusunda olmamasına rağmen istemesem de “proje” kelimesinin yoğunluğu da inanılmaz çıkıyor.

Hal böyle olunca

1. mimari proje firmaları demesem ilgili yerde atıyorum İlgili Firmalar desem Google bu “ilgili firmaların” “mimari proje firmalar” olduğunu anlıyor ve o kelime grubunda da beni tetikleyebiliyor mu?

2. Hiç focusumda olmayan “proje” gibi kelimelerinde yoğunluğuna bakmalı mıyım?

Anahtar Kelime İle İlgili İçinde Çıkamadığım Bir Konu için Yanıtlar

 • Mustafa DURNA
  Mustafa Durna 14 Ağustos 2018, 15:40

  Merhabalar,

  1) Şimdi şöyle İlgili Firmalar ve Mimari Proje Firmaları bir birinden farklı kelimeler ayrıca aranma sonucunda gösterilen sayı ve aranma hacimleri de farklı olacağı için Google başka alakalı sonuçları da yansıtabilir.

  2) Eğer o sayfa için sadece ‘ proje ‘ kelimesinin derecesi önemli değil jenerik kelimelerde geçiyorsa asıl kelimelerinizi baz alıp Proje kelime yoğunluğunu dikkate almayınız.

  Hedef kelimelerinizin anahtar kelime yoğunluğu %2-3 arasında olması uygun olacaktır.

Cevapla

Anahtar Kelime İle İlgili İçinde Çıkamadığım Bir Konu Sorusunu Cevapla

Anahtar Kelime İle İlgili İçinde Çıkamadığım Bir Konu ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla