Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  2062 Görüntülenme

Sorumu şöyle açıklayayım. Benim 5 adet anahtar kelimem olduğunu varsayacak olursak. Bu anahtar kelimelere 1 hafta 1 hafta periyodik bir şekilde çalışılması mı daha doğru olur ya da spontane bir çalışma olması mı daha etkilidir? Google botlarının "Ben olmasam bu çalışmayı yapar mıydın?" sorusunu düşünürsek spontane bir çalışma daha mantıklı geliyor. Fakat SEO, plan ve program dahilinde yapılan çalışmalar sonucu etkisini gösteriyor. Bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim?

 • 1
 • 1
 • Anahtar Kelime Çalışması En Doğru Nasıl Yapılır? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   25 Kasım 2014, 14:15

   1

   Güncel algoritma yapısı gereği 150-200 kelimelik bir makale içerisinden maksimum 3 anahtar kelimeye link çıkmanız sağlıklı olacaktır. Anahtar kelime sayısının 3 ten fazla olması çalışmanızın etkisini olumsuz olarak daha da tetikleyecektir.

   SEO spontane değil, sizin de dediğiniz gibi planlı ve programlı bir şekilde doğru bir strateji kurularak çalışılması gereken uzun vadeli bir çalışma sürecidir.

   Hedefiniz ilk sayfaya çıkmak ise doğal olarak ilk sayfadaki siteler potansiyel rakiplerinizdir. Bu nedenle;

   - Anahtar kelimelerinizin rekabet düzeylerini,
   - Aranma hacimlerini,
   - Rakiplerinizin hangi kelimelere hangi yoğunlukla çalıştıklarını,
   - En çok hangi çalışmalara ağırlık verdiklerini

   ölçümlemeniz gerekmektedir. Tüm bu araştırmalardan sonra kuracağınız strateji sonrası sitenizin hangi çalışmalara daha çok ihtiyacı var ise o çalışmalar ağırlıklı olmak üzere bir çalışma planı kurmalısınız.

   Çalışma şeklinizi belirledikten sonra önerim, sitenizi güncel tutarak Google botlarının sitenizi daha sık ziyaret etmelerini sağlamak ve anahtar kelimelere tek yada 3 lü gruplar halinde çalışmanız olacaktır. Örneğin bir tanıtım yazısı yazdığınız zaman yazı içerisinde mutlaka site adı ve site adresine yer vermeniz gerekecektir. Bu yapıyı anahtar kelimeleriniz ile de devam ettirip sağlıklı bir çalışma gerçekleştirmiş olacaksınız.

   Planlı ve istikrarlı bir çalışmayı spontane gibi doğal bir şekilde gerçekleştirmelisiniz.

  Cevapla

  Anahtar Kelime Çalışması En Doğru Nasıl Yapılır? Sorusunu Cevapla