SEO Fiyat Hesaplama

Neden Arama Motorlarında Yükselmeliyiz?

Bildiğiniz gibi SEO Türkçe olarak arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. Yani arama motorlarında daha üst sıralarda bulunmak istiyorsak SEO uygulaması yapmak zorundayız. Peki neden arama motorlarında yükselmeye çalışıyoruz? Bunu size maddeler halinde açıklayayım:

*Bir web sitesinin ziyaretçileri %98 oranında arama motorlarından gelir.(büyük çoğunluğu Google’dan)

*Bir internet kullanıcısı arama yaptığında genellikle ilk sıralarda çıkan siteye tıklar.

İşte bu sebeplerden dolayı bizim SEO’ya ihtiyacımız var. Eğer web sitemizin ziyaretçi çekmesini istiyorsak sitemizde SEO uygulaması yapacağız ve belirlediğimiz kelimede ilk sıraya çıkmaya çalışacağız. Peki bunu nasıl başaracağız? İsterseniz ücretli olarak SEO uygulaması yapan kurumlardan destek alabilirsiniz ya da webde yer alan SEO uygulamalarını web sitenizde uygulamaya çalışacaksınız. Eğer bütçeniz uygunsa bu işi ücretli yapan kurumlar daha etkilidir. Ama SEO’yu öğrenerek uygulamak isterseniz eğitim videoları ve makalelerinden faydalanabilirsiniz.

SEO Hocası
SEO Hocası
26 Ocak 2010

Neden Arama Motorlarında Yükselmeliyiz? için Yorumlar

 • İlhan Demirci
  İlhan Demirci 6 Kasım 2016, 21:08

  Reklam yetmiyor çünkü bir yerde bütçe tıkanıyor. İnsanların doğal olarak karşısına çıkmak daha hoş. Ben de katılıyorum size. Yazıyı beğendim.

 • Kemal Deniz
  Kemal Deniz 6 Kasım 2016, 19:52

  Çok güzel bir konuya değindiniz. Tespitleriniz de oldukça doğru. Bende birkaç şey katmak isterim;

  1. Sadece Google’ı hedefe almamalıyız. Bunun dışında ziyaret alabileceğimiz Bing, Yandex, DuckDuckGo vb. arama moturu var, bunları hafife almamalıyız. Bu tür arama motorlarından günde 2-3 ziyaret alsak bile bize çok büyük faydaları olabiliyor.

  2. Google algoritmaları sürekli gelişmekte ve son zamanlarda gerçek zamanlı olan Penguin algoritması çok sağlam bir giriş yaptı. Dolayısıyla site içi ve kullanıcının memnuniyeti daha fazla öneme sahip oldu. Örnek vermek gerekirse, rekabetli kelimelerde incelediğim tüm sitelerin yapısı çok sağlam ve kullanıyla doğrudan iletişim kuruyor, tamamen kullanıcıyı önemsiyorlar. Siz de bunu mutlaka deneyin, görün nasıl fark yaratırsınız.

  Bir blogger ve aynı zamanda e-ticaret sitesi yöneten biri olarak bu tavsiyelerimi vermek istedim 🙂

Neden Arama Motorlarında Yükselmeliyiz? için Cevap Yaz