Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1129 Görüntülenme

Google'da yükselmeyi hedeflediğim bikaç anahtar kelimem var. Bununla ilgili bir domain aldım.

Anahtar kelimem örneğin : gezi rehberi

Benim aldığım domain ornekdomain.com şimdi yapmak istediğim subdomain açarak birkaç kelimede yükselmeyi sağlamak

Mesela : gezi.ornekdomain.com, firma.ornekdomain.com, tatil.ornekdomain.com gibi subdomainler açıp bu kelimelerde sıralama yükseltmek istiyorum.

Bu subdomainlerin içine paravan blog kurmam ve özgün makaleler yayınlayıp sonrasında ana siteme link vermem sıralamada sağlıklı bir yükselme sağlar mı?

veya bu gibi bir durumda ne yapmamı tavsiye edersiniz?

Teşekkürler

 • 1
 • 1
 • Anahtar Kelime Bölünmesi için Yanıtlar

   admin
   Admin

   4 Aralık 2014, 14:43

   1

   Subbdomainler, web sitenize çok ufak da olsa etki sağlar ancak Google, subdomainleri yeni açılmış bir site olarak gördüğü için sıfırdan başladığınızı var sayacaktır. Subdomain yerine ornekdomain.com/anahatar-kelime şeklinde bir sayfa oluşturmanız çok daha etkili olacaktır. Anahtar kelime ana siteye ne kadar yakın olursa ana domainde alacağı güç ile çok daha fazla verim sağlayacaktır.

   Subdomainler ayrı sayfalar ve siteler gibi görüldüğü için, genel sitenin ana konusundan uzaklaşmaya sebep olacak ve hedef kelimesindeki başarısını düşürebilecek alanlarda da yayın yapmak istediğiniz kullanmanız gereken bölümlerdir. Örnek veriyorum oyun sitesinde astroloji ile ilgili bilgi olacaksa bunu alt klasör yerine subdomainle yapmalısınız. Ancak oyun sitesinde farklı oyun türleri ile ilgili içerik olacaksa bunu subdomain yerine alt klasör ile yapmalısınız. Yani site bütünlüğünü de içeriksel anlamda sağlamak son derece önemlidir.

   Eğer siteniz için daha önce herhangi bir içerik veya SEO çalışması yapılmamış ise paravan blog oluşturabilirsiniz. Ancak yukarıdaki belirttiğimiz gibi alt sayfalar oluşturmak paravanlara göre daha etkili olacağı için alt sayfalar oluşturmanızı öneririz. Gezi firma tatil gibi konular bağımsız konular olduğu için subdomainde yer alması mantıklıdır ancak ana domaininiz bu çalışmalar sonucunda oldukça zayıf kalacaktır. Aynı zamanda her birinin otoriter olması için her birine ayrı bir backlink çalışması yapılması gerekecektir. Ancak klasör yapısında ana domaine bağlı oluşturulursa hepsine yapılan backlink çalışması birbirine de dolaylı bir katkı sağlayacaktır ve başarıyı kolaylaştıracaktır.

  Cevapla

  Anahtar Kelime Bölünmesi Sorusunu Cevapla