Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  2404 Görüntülenme

Sitemiz sürekli güncel bir yapıya sahip. Yani 5 dakikada bir yeni içerikler ekleniyor. Ve yeni eklenen içerikler anasayfada sergileyeniyor.

Sitemap dosyasında anasayfanın önceliği 1.0 olarak belirtildiği halde, site:ornekdomain.com aramasında anasayfa çıkmıyor. Sadece alt sayfalar listeleniyor.
Domaini yazarak arama yaptığımda ancak anasayfa geliyor.

Anasayfayı yükseltmek için ne gibi SEO çalışması yapmak gerekiyor?

Teşekkürler...

 • 1
 • 1
 • Ana Sayfa Indexlenmiyor Ne Yapabiliriz? için Yanıtlar

   Özgür Aksoy
   özgür Aksoy

   20 Ekim 2015, 14:14

   1

   Merhaba Hasan Bey,

   Ansayfanızın index almasını engelleyen bazı durumlar olabilir çünkü alt sayfalarınızın index aldığını söylüyoruz. Site haritanızı ve robots.txt dosyalarınızı kontrol ediniz. Eğer bu alanlarda bir hatayla karşılaşırsanız bu hataların düzeltme işlemlerine geçiniz. Bu işlemleri webmaster tools aracı üzerinden kontrol ederek bir sorunun olup olmadığını tespit ediniz. Sitenizdeki tuhaf bir durum ise domaini yazarak arama yaptığınızda anasayfanızın arama sonuçlarında yer aldığını belirttiniz. Eğer böyle bir sonuç ortaya çıkıyorsa site:ornekdomain.com aramasında bu sonuç gözükmüyorsa anasayfanızın diğer alt sayfalara göre değerinin düşük olduğu anlamına gelir. Anasayfanızı oldukça zengin bir yapıya kavuşturun ana sayfada görseller, içerikler ve videolarla süsleyerek dolgun ve kullanışlı bir anasayfa içeriği oluşturunuz. Bu işlemleri yaptıktan sonra site dışı SEO çalışmaları ile hem site ile hem de ornekdomain.com şeklinde bağlantılar alarak anasayfanızın değerlenmesini sağlayabilirsiniz.

  Cevapla

  Ana Sayfa Indexlenmiyor Ne Yapabiliriz? Sorusunu Cevapla