SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Ana Sayfa Indexlenmiyor Ne Yapabiliriz ?

0
Hasan
Hasan
Arama Kontrolü 3 sene önce 502 Görüntülenme

Merhaba,
Sitemiz sürekli güncel bir yapıya sahip. Yani 5 dakikada bir yeni içerikler ekleniyor. Ve yeni eklenen içerikler anasayfada sergileyeniyor.

Sitemap dosyasında anasayfanın önceliği 1.0 olarak belirtildiği halde, site:domain.com aramasında anasayfa çıkmıyor. Sadece alt sayfalar listeleniyor.
Domaini yazarak arama yaptığımda ancak anasayfa geliyor.

Anasayfayı yükseltmek için ne gibi SEO çalışması yapmak gerekiyor?

Teşekkürler…

SEO Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

Ana Sayfa Indexlenmiyor Ne Yapabiliriz ? için Yanıtlar

  • Özgür Aksoy
    0
    özgür Aksoy 20 Ekim 2015, 14:14

    Merhaba Hasan Bey,

    Ansayfanızın index almasını engelleyen bazı durumlar olabilir çünkü alt sayfalarınızın index aldığını söylüyoruz. Site haritanızı ve robots.txt dosyalarınızı kontrol ediniz. Eğer bu alanlarda bir hatayla karşılaşırsanız bu hataların düzeltme işlemlerine geçiniz. Bu işlemleri webmaster tools aracı üzerinden kontrol ederek bir sorunun olup olmadığını tespit ediniz. Sitenizdeki tuhaf bir durum ise domaini yazarak arama yaptığınızda anasayfanızın arama sonuçlarında yer aldığını belirttiniz. Eğer böyle bir sonuç ortaya çıkıyorsa site:siteisminiz.com aramasında bu sonuç gözükmüyorsa anasayfanızın diğer alt sayfalara göre değerinin düşük olduğu anlamına gelir. Anasayfanızı oldukça zengin bir yapıya kavuşturun ana sayfada görseller, içerikler ve videolarla süsleyerek dolgun ve kullanışlı bir anasayfa içeriği oluşturunuz. Bu işlemleri yaptıktan sonra site dışı SEO çalışmaları ile hem site ile hemde siteisminiz.com şeklinde bağlantılar alarak anasayfanızın değerlenmesini sağlayabilirsiniz.

Ana Sayfa Indexlenmiyor Ne Yapabiliriz ? Sorusunu Cevapla

INSTAGRAM
add Takip Et