Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1200 Görüntülenme

Oyun haberleri ve incelemelerini paylaştığım bir web blogum var. Henüz tam bir backlink çalışması yaptırmadık. Hatta henüz hiç çalışma yaptırmadık ama "oyun haberleri" kelimesinde 2. sayfaya geldik. Benim sorum şu ; ana kelimemizde ilk sıraya gelsek bile bize bunun pek bir yararı olmayacak. Benim istediğim şey yazdığımız oyun haberleri yazılarının sıralamalarda ilk sıralarda çıkmasıdır. Bunu nasıl yapabiliriz. Hangi çalışmayla yazdığımız yazıların kelimelerinde ilk 5 de çıkmasını sağalayabiliriz. Yani mesela "FIFA 2016 sistem gereksinimleri" yazısını yazdık yayınladık ama Google'da "fifa 2016 sistem gereksinimleri" aramasında ilk sayfada bile yok. Bunu nasıl çıkartabiliriz ilk sayfada? Ne gibi bir çalışma yapmamız gerekiyor. Açıklar mısınız acaba?

 • 1
 • 1
 • Alt sayfaların (yazıların) sıralamasını nasıl arttırabiliriz? için Yanıtlar

   Atalay Sidar
   Atalay Sidar

   19 Temmuz 2015, 22:57

   1

   Yazmış olduğunuz her yazıda Google sıralamalarında yer almak istiyorsanız öncelikle SEO anlamında; çok güçlü bir kategori yapısına, güçlü bir site içi SEO'ya ve güçlü bir domaine ihtiyacınız var demektir. Anahtar kelime rekabet oranına göre bazı yazıların sıralamaya girişi diğerlerine daha kolay olabilir. Bu noktada yazı isimlerinizi mutlaka aran kelime öbeklerinden oluşturmalısınız.

   Bu yazılarınızı eklemiş olduğunuz kategoriniz "Oyun Haberleri" diyelim. Yapacağınız SEO çalışmalarını bunun gibi kategori ve domain ismi temelli yapmanız gerekmektedir. Bu noktada bu güçlendirilmiş kategorilerin altında yazacağınız yazılar hem daha kolay indeks alacak hem de sıralama sonuçlarında daha iyi konuma gelebileceklerdir. Site içi SEO konusunda eklediğiniz her yazı sayfasını da mutlaka kontrol etmelisiniz. Her yazınızda yazı ismine bağlı bir anahtar kelime oluşturduğunuzu varsayarsak; Title - Description - H1 ve kelime yoğunluğu oranını mutlaka iyi ayarlamalısınız. Belirlediğiniz anahtar kelimenin bir kaç varyasyonunu H2 ve H3 etiketi olarak kullanabilirsiniz. İçerik kalitesi bu tür blog siteleri için normal web sitelerine göre daha da önem taşımaktadır.

   Sosyal Medya kanallarını da oldukça aktif ve etkili bir biçimde kullanırsanız belirli bir süre sonra ( Bkz : SEO Hocası ) yazmış olduğunuz her etiket bazlı yazı veya normal bir yazı, kendi isminde arandığında ilk sayfadan yada ikinci sayfadan bile giriş yapacak konuma gelecektir.

   Alt sayfalar için farklı sorulara ulaşmak için buradan ulaşabilirsiniz.

  Cevapla

  Alt sayfaların (yazıların) sıralamasını nasıl arttırabiliriz? Sorusunu Cevapla