Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1986 Görüntülenme

2 aylık bir sitem var. Günde 4-6 adet makale girmekteyim. Bu makaleler 400-600 kelime arasında olup, kalın, italik, altı çizili ve makale içerisinde resmin alt tagıyla birlikte bulunduğu özgün ve SEO kriterlerine uyan makaleler. Ayrıca site içi linklememide düzenli şekilde yapıyorum. Siteme footer ve makale linki olarak nasıl dağılım yapmamı önerirsiniz? Yani günlük, haftalık, aylık olarak örneklendirebilirseniz sevinirim. Teşekkürler

 • 1
 • 1
 • 2 Aylık Site İçin Link Dağılımı Nasıl Olmalıdır? için Yanıtlar

   Atalay Sidar
   Atalay Sidar

   27 Temmuz 2015, 13:22

   1

   Yeni açılan web sitelerine ilk aylarda site dışı SEO çalışmaları yapılırken oldukça dikkatli hareket etmek gerekir. Bu anlamda sergiyeleyeceğiniz agresif tavırlar Google gözündeki durumunuzu kötü anlamda etkileyecektir. İlk başlarda sizin de bahsettiğiniz gibi düzenli olarak içerik eklenmesi, site içinden veya site dışına çok fazla link çıkışı yapılmaması, backlink çalışmalarında mümkün olduğunda normal yani Google gözünde aşırıya kaçmayacak şekilde çalışmalar yapılması gerekmektedir.

   Site içi SEO düzeni konusunda da hem ayrı ayrı alt sayfalarınız hem de genel anlamda web siteniz site içi SEO kriterlerine uygun bir yapıda olursa bu sizi daha güçlü bir domain haline getirecektir. Makale linkleri konusunda değinecek olursak bir önceki yazı veya bir sonraki yazıya sayfa içerisinden linkleme yapabilirsiniz. Veya WordPress kullanıyorsanız bunun için bazı eklentiler mevcut, bu sayede kullanıcılarınız diğer makalelerinizi de rahatça görebilecek ve sayfa içerisinde gezinme ihtimalleri artacaktır. Footer üzerinden linkleme konusunda değinecek olursak bu yapıyı çok fazla tavsiye etmemekteyiz.

   SEO çalışmalarında ise anahtar kelimelerinizin rekabetlerine bağlı olarak rakiplerinizi inceleyebilir, onların backlink aldığı düzeye göre ilerleyen dönemlerde backlink alımları yapabilirsiniz.

  Cevapla

  2 Aylık Site İçin Link Dağılımı Nasıl Olmalıdır? Sorusunu Cevapla