SEO Fiyat Hesaplama

HTTPS (SSL) SEO

SSL sertifikası, güvenlikle ilgili verilerin şifrelenerek iletilmekte ve bu bilgilerin 3. Kişilere karşı güvenliği sağlanmış olmaktadır. Bu şifreleme işlemi, arama motorları nezdinde bir güven veya SEO kriteri olarak görülmemektedir. Çünkü url yapısında “s” takısı alarak https url türünü oluşturan bu güvenlik işlemi, e-ticaret sitelerinde bile tüm sayfalarda uygulanmamaktadır. Bu güvenlik url yapısı, ödeme ekranında veya sadece üye girişi yapmış kullanıcılara gösterilecek şekilde de tanımlanabilmektedir.

Google'ın site sahiplerini doğrulayarak siteleri daha güvenli platformlar haline getirmesi sebebiyle, güvenliğini ssl ile arttıran sitelere arama sonuçlarında öncelik vermeye başlamıştır. Bu sebeple SSL sertifikası ile https link uzantısının kullanılması arama motoru sonuçlarında öncelikli listelenmenizde az da olsa katkı sağlayacaktır.

SEO Hocası
SEO Hocası
20 Mayıs 2014

HTTPS (SSL) SEO için Yorumlar

 • Aktaç Karakaya
  Aktaç Karakaya 14 Ağustos 2015, 13:10

  Hocam bu adreste Google’ın ssl sertifikasına önem vereceği belirtiliyor.
  googleonlinesecurity.blogspot.co.uk/2014/08/https-as-ranking-signal_6.html

 • Beste Turul
  Beste Turul 8 Kasım 2014, 18:48

  Hocam merhaba, wordpress kalıcı bağlantı ayarlarını değiştirdim herhangi bir sorunda yok permalik finder yükledim herşey güzeldi ancak bir de baktım ki yeni yazdığım yazılar google da https:// alıyor sertifikam olmamasına rağmen ne yapabilirim yardımmlarınızla

HTTPS (SSL) SEO için Cevap Yaz