HTTPS (SSL) SEO

SSL sertifikası, güvenlikle ilgili verilerin şifrelenerek iletilmekte ve bu bilgilerin 3. Kişilere karşı güvenliği sağlanmış olmaktadır. Bu şifreleme işlemi, arama motorları nezdinde bir güven veya SEO kriteri olarak görülmemektedir. Çünkü url yapısında “s” takısı alarak https url türünü oluşturan bu güvenlik işlemi, e-ticaret sitelerinde bile tüm sayfalarda uygulanmamaktadır. Bu güvenlik url yapısı, ödeme ekranında veya sadece üye girişi yapmış kullanıcılara gösterilecek şekilde de tanımlanabilmektedir.

Google’ın site sahiplerini doğrulayarak siteleri daha güvenli platformlar haline getirmesi sebebiyle, güvenliğini ssl ile arttıran sitelere arama sonuçlarında öncelik vermeye başlamıştır. Bu sebeple SSL sertifikası ile https link uzantısının kullanılması arama motoru sonuçlarında öncelikli listelenmenizde az da olsa katkı sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan SEO Teknikleri Nasıl Keşfedilir ? başlıklı makalemizde arama motorları, SEO algoritması ve SEO çalışmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

HTTPS (SSL) SEO için yorum yapabilirsiniz. (2)

  • Aktaç Karakaya

    Hocam bu adreste Google’ın ssl sertifikasına önem vereceği belirtiliyor.
    googleonlinesecurity.blogspot.co.uk/2014/08/https-as-ranking-signal_6.html

  • Beste Turul

    Hocam merhaba, wordpress kalıcı bağlantı ayarlarını değiştirdim herhangi bir sorunda yok permalik finder yükledim herşey güzeldi ancak bir de baktım ki yeni yazdığım yazılar google da https:// alıyor sertifikam olmamasına rağmen ne yapabilirim yardımmlarınızla


Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yatırım Getirisi En Yüksek Reklam Türü SEO İle Siz De Kazanın! HEMEN TEKLİF İSTE