Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

26 Ocak 2022

Selamlar contabo firmasında sitelerimi barındırmak için vps satın aldım. ücreti mukabilinde openlite speed cyberpanel kurulum ve optimizasyonu aldım. velhasılkelam yanlışlıkla litespeed trial aktive etmem sonucu trial süresi sonunda vps çöktü buna istianden vps formatlamak mecburiyetinde kaldık. bu esnada all in one wp migration eklentisiyle sitelerimin tüm yedeklerini aldım fakat haliyle vps formatı esnasında siteler vpsten silindiği için kısa süreliğine kapanmış oldu aynı domainlere tekrar wordpress kurarak yedekleri import ettim. permalink ayarlarını da revize ettim. http-https olarak da sıkıntı yok. bu durum seo kaybına veya kopya içeriğe sebep olur mu? sonuç olarak aynı domainde siteler kuruldu ve tüm içerik, link yapısı eskisiyle stabil düzeyde. bu konu çok kafamı karıştırıyor yardımcı olabilirseniz minnettar olurum.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

1 Ekim 2021

Merhabalar, paylaşımlarımı sayfa olarak veya yazı olarak paylaşmanın nasıl bir farkı vardır ? aynı içeriğe sahip sayfa olarak paylaşınca ek anahtar kelime giremiyorum ama yazı olarak paylaşırken ek keywords girebiliyorum . bu durum seo açısından ne kadar önemlidir ?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

17 Eylül 2021

Wp de alt kategoriye bir yazi ekledigimde ayni yazi ust kategorinin sayfasinda da gozukuyor. ör: yemek tariflerinin kategorisinin altinda olan corbalar kategorisine bir tarif ekledigimde ekledigim corba yemek terifleri sayfasina da geliyor. sizce bunun bir cozumu var midir?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

28 Nisan 2020

WordPress sitem için 10 adet farklı konuya 1 adet resim ile ancak resim alt etiketlerini ise 10 adet farklı konu açıklaması ile girebileceğim bir eklenti var mı? Malum 10 adet farklı konuya 10 adet aynı resimi yüklemekten ziyade 1 resim ile 10 adet farklı resim alt etiketi eklemek daha mantıklı ve sunucu için ideal bir çözüm.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

11 Mart 2019

1 hafta kadar önce Yoast SEO kullanıyordum. Memnun kalmadığım için All in One Seoya çevirdim. Tabi haliyle eski açıklamalardan farklı açıklamalar girmek zorunda kaldım. Sitemap ve içerdiği bilgilerin herhangi bir problemi yok yeni açıklamaları paylaşıyor ancak Google'da aradığımda hala eski SEO içeriklerinin yayınlandığını görmekteyim. Değişiklikten dolayı Google'ın geç indexleyeceğini düşünmüştüm ancak 2 hafta geçti herhangi bir değişiklik yok.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 Ocak 2019

sitemde WordPress altyapısını kullanıyorum. Sitemde yer alan içeriklerin diğer kişiler tarafından kopyalanmaması için nasıl bir yol izleyebilirim? Site içerisinde yer alan içeriklerin kopyalanmasını engellemek için WordPress eklentilerini kullanmamın bir zararı olur mu?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 Ocak 2019

siteme yeni bir içerik eklediğimde, Yoast SEO eklentisi otomatik olarak yeni eklenen içeriği Sitemap e gönderiyor. Search console'da Sitemap dosyamı kontrol ettiğimde son eklediğim içerik Sitemap'e gönderilmemiş fakat Sitemap başarıyla eklenmiştir bildirimi ile karşılaşıyorum. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Sitemap: https://siteadiniz.com/sitemap_index.xml

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

3 Eylül 2018

WordPress tabanlı bir web sayfamız var. SEO için Yoast SEO (ücretsiz) eklentisini kullanıyoruz. Bu eklenti ile ana sayfada SEO ayarlarını yapamıyorum. Eklentinin bulduğu hatalar:
1. "Odak anahtar kelimeniz ilk paragrafta yer almıyor"
2. "Anahtar kelime yoğunluğu, tavsiye edilen 2.5% değerinin oldukça üstünde..." gibi.

Şimdi sorum şunlar olacak:
1. Yazılarda tamam; paragraflara anahtar kelimelerimizi yerleştirebiliyoruz ancak sayfa oluşturucu (Page Composer/row kutucukları) ile oluşturulan ana sayfada, anahtar kelimeyi hangi paragrafta kullanacağım?
2. Ana sayfa tamamen anahtar kelimeyi içeren başlıklarla dolu olduğundan, bu anahtar kelimeleri nasıl kaldıracağım. O zaman ana sayfadaki tüm başlıkları silmem mi gerekiyor?

Umarım anlatabilmişimdir. Desteklerinizi rica ediyorum.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

14 Ağustos 2018

Google yazılarımı /kategori-adi/ olarak indeksliyor. Daha önce kalıcı bağlantı ayarlarım /kategori/yazı-adı şeklindeydi ben bunu yazılarım yazı adı ile indexlensin diye /yazı-adı olarak değiştirdim ama Google indexlerinde sürkeli olarak /kategori-adı/ çıkıyor. Bu durum güncel attığım yazıların Google'da çıkmamasına yada aynı kategoride ki başka yazıların çıkmasına sebep oluyor. Sitemdeki yazıları /yazı-adı olarak Google'a nasıl indexletebilirim.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

6 Ağustos 2018

Anahtar kelime ile ilgili bir kaç sorum var. Sitemde Yoast SEO eklentisini ücretsiz kullanmaya başladım. Yoast SEO ücretsiz versiyonunda şu an tek bir anahtar kelime yazma hakkı var sanırım. İlk sorum SEO eklentilerinin anahtar kelime yerine bir anahtar kelime yazmalı mıyım? SEO kitaplarınızı da okudum. Makale içinde anahtar kelimelerimi kullanıp, kalın ve italik yazıp yazıyı paylaşmam yeterli mi? Yoksa sadece SEO eklentisinin izin verdiği tek kelime bana çok yetersiz geldi.

Bir diğer sorum ana sayfamın yükselmesini istediğim iki anahtar kelime belirledim. Site başlığında ve açıklamada bu anahtar kelimeyi geçirdim. Link alırken ve farklı bloglardan Anchor Text olarak bu kelimeden link çıkışı alıyorum. Başka nasıl çalışmalar yapmalıyım?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

6 Mart 2018

hocam WordPress sayfa oluşturucu ile anasayfamı hazırladım. Anasayfada 81 il ve her ilin esnaflarını kayıt etmek istiyorum. Örnek; Anasayfadan 01 Adana Linkine tıklandığı zaman yine sayfa oluşturucu ile esnafları resimli görmek istiyorum. SEO açısından avantajı veya dejavantajı var mı? Bu şekilde anasayfa hariç 81 tane page builder ile sayfa düzenleyeceğim bu şekilde bir sorun olur mu?

Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

5 Şubat 2018

Sitenizde bütün Yoast SEO ayarlarını anlatan bir konu bulamadım seohocası nında kullandıgı Yoast SEO ayarları nedir?