SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

WordPress de Site İçeriklerinin Kopyalanmasını Engelleme

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
3 sene önce 613 Görüntülenme

sitemde WordPress altyapısını kullanıyorum. Sitemde yer alan içeriklerin diğer kişiler tarafından kopyalanmaması için nasıl bir yol izleyebilirim? Site içerisinde yer alan içeriklerin kopyalanmasını engellemek için WordPress eklentilerini kullanmamın bir zararı olur mu?

WordPress de Site İçeriklerinin Kopyalanmasını Engelleme için Yanıtlar

 • Ahmet Yılmaz
  Ahmet Yılmaz 6 Mayıs 2021, 17:25

  Merhabalar, sitenizde içeriklerin kopyalanmasını engelleyen birçok eklenti bulunmaktadır fakat bu eklentiler yalnızca sitenizdeki sağ tıklama işlevini devre dışı bırakmaya yarar.

  Sonuç olarak sitenizdeki içeriği kopyalamak isteyenler kaynak kodlarına girerek rahatça içeriğinizi kopyalayabilir. Ayrıca bu eklentiler site hızınızı da olumsuz etkileyecektir.

 • Çağatay GÜL
  çağatay Gül 31 Mart 2020, 18:20

  Bu işlem bu tür işlemler yapan kişilerden korunmak için bir önlem olabilir. Bunun için çeşitli eklentiler bulunuyor ve kullanabilirsiniz. Fakat belirtmek isterim ki klavye kısayolları üzerinden kaynak koda erişip bu şekilde de içeriklerinizi kopyalayabilirler.

  Fakat yinede sağ tık engelleme yolu ile bu oranı azaltabiliriz. Bu sebeple eklenti kullanmanızın zararından çok faydası olacağını belirtmek isterim. Sitenizin aşırı eklenti yükü bulunmuyor ise bu eklentilerden birisini kullanabilirsiniz.

Cevapla

WordPress de Site İçeriklerinin Kopyalanmasını Engelleme Sorusunu Cevapla

WordPress de Site İçeriklerinin Kopyalanmasını Engelleme ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla