Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  3039 Görüntülenme

WordPress için en iyi SEO eklentisi hangisidir? Yoast mı All in one SEO'mu? yada diğerlerinden? Ayriyetten WordPress sitemap için SEO eklentisinin sitemap'ınımı kullanmak daha iyi yoksa Google XML mi?

 • 1
 • 1
 • WordPress İyi SEO ve Sitemap Eklentisi Hangisi? için Yanıtlar

   SEO Hocası
   Seo Hocası

   31 Mayıs 2019, 16:57

   1

   WordPress; web sitelerin title, description, H etiketleri gibi sayfa içi SEO kriteri olan birçok metriğe rahatlıkla değiştirme imkanı sağladığı için birçok website sahibi tarafından tercih edilen bir CMS sistemidir. WordPress her ne kadar alt yapı olarak SEO için büyük avantajlar sağlasa da teknik SEO tarafında kullanıcılar web siteleri için SEO eklentisi aramaktadır.

   WordPress'in SEO eklentilerinin tamamını incelemek için; https://tr.wordpress.org/plugins/search/seo/
   Wordpress'in Sitemap eklentilerinin tamamını incelemek için; https://tr.wordpress.org/plugins/search/sitemap/ linklerine göz atabilirsiniz.

   WordPress sitenize önereceğim sitemap yapısını da içerisinde bulunduran Yoast SEO eklentisi olacaktır. Yoast SEO eklentisi ücretsiz versiyonu ile beraber premium versiyonu da olan bir SEO eklentisidir.

   Web sayfalarınızın title, descripton vb. metriklerinize basit arayüzü ile değiştirme imkanı sunan Yoast ayrıca Google Analytics ve Search Console ile web sitenizi bağlarken de ek bir eklenti kurmadan köprü kurabilmektedir. Google botlarının web sitemizi tararken rehber edindiği sitemap dosyasını ise otomatik olarak sınıflandırarak oluşturması eklentinin en güzel özelliklerinden birisidir.

   Yoast Eklentisini WordPress sitenize eklemek için Eklentiler->Yeni Ekle kısmından arama çubuğuna Yoast yazdıktan sonra yükleyerek aktifleştirmeniz yeterlidir.

   admin
   Admin

   8 Temmuz 2014, 09:46

   1

   WordPress için üretilen SEO eklentileri konusunda tercihler ve kullanıcıya sundukları kolaylıklar her zaman daha önemlidir. Burada oluşturdukları yapılar iki eklenti için birbirine benzer özellikler taşımaktadır ve birbirine bağlı olarak tasarımları mevcuttur.

   Bu konuda tercih tamamen sizin kullanışınıza bağlıdır fakat Yoast WordPress SEO tam olarak All in one SEO'ya karşı biraz daha kullanış açısından üstündür.

   Burada eklentilerin ne sunduğu ve kullanım kolaylığı daha önemlidir. Bu konuda da hangisini kendinize yakın ve kullanışlı görüyorsanız o eklentiyi kullanmalısınız.

   Site haritası konusunda da her SEO eklentisinin ayrı bir site haritası modülü vardır fakat Google XML Sitemaps kadar yenilikçi ve detaycı değildir. Bu konuda da ayrı bir eklenti kullanmanız daha iyidir.

  Cevapla

  WordPress İyi SEO ve Sitemap Eklentisi Hangisi? Sorusunu Cevapla