Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  2014 Görüntülenme

ahrefs.com üzerinden bir analiz yaptım ve siteme 132K backlink alındığını gördüm. Bunu yapan siteyi de iyi biliyorum ama elimden bir şey gelmiyor şahsın ev adresini bilmiyorum çünkü.

Bu durumda nasıl bir yol izlemem doğru olur, acaba Google gözünde sevilen bir siteye zararı olur mu? Linkler çok olduğu için tespit ederek disallow aracı ile göndermem çok zor. 1 günde yaklaşık 2000 adet yapabildim ve yoruldum.

 • 1
 • 1
 • Zararlı backlink tespiti için Yanıtlar

   Ahmet Yılmaz
   Ahmet Yılmaz

   12 Mayıs 2021, 11:07

   1

   Merhabalar bu spam backlinkleri engellemek için Google'ın disavow tool aracını kullanabilirsiniz. Tek tek tüm URL'leri reddetmek ile uğraşmamak için araca yükleyeceğiniz metin dosyasına size spam backlink veren sitenin adresini domain:abc.com şeklinde eklerseniz Google o domainden gelen linkleri dikkate almayacaktır.

   admin
   Admin

   28 Mart 2015, 12:04

   1

   Eğer bu kadar backlink doğal yollardan alınmadıysa ve backlink alınan sitelerin içerikleri kaliteli değilse bu durum sizi bir süre sonra filtreye sokacaktır. Değişen Google algoritmaları ile birlikte çok sayıda backlink değil az ve kaliteli backlinkler SEO açısından daha yararlı duruma gelmiştir. Ahrefs üzerinden linkleri tespit edip disallow aracı ile engellemeye devam etmelisiniz. Ne yazık ki bunun daha kolay bir yolu yok.

  Cevapla

  Zararlı backlink tespiti Sorusunu Cevapla