SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Yüksek Trafikli Site Mi, Düşük Trafikli Mi

İsmail Sağdıç
İsmail Sağdıç
4 sene önce 1145 Görüntülenme

Merha; tanıtım yazısı yayınlatmak istiyorum. trafiği yüksek 1-2 site mi daha faydalı olur yoksa düşük trafikli 15-20 site mi?

Yüksek Trafikli Site Mi, Düşük Trafikli Mi için Yanıtlar

 • Berin Sur
  Berin Sur 18 Haziran 2021, 10:24

  Merhaba,

  Yüksek kaliteli siteler her zaman web sitelerimiz için çok daha faydalı olmaktadır. Yüksek kalitedeki web siteler kullanıcılar tarafından her zaman daha çok tercih edilir ve dolayısıyla daha büyük bir kitleye hitap eder.
  Bu noktada önerimiz, web sitenizle tamamen alakalı ve aynı sektörde olan, domain otoritesi yüksek bir veya daha çok web siteye tanıtım yazısı yayınlatmanız olacaktır. Kullanıcıya kaliteli web site algısı yaratan bir web siteden tanıtım yazısı almak, aynı algıyı kendi web siteniz üzerinde yaratmanıza da fayda sağlayacaktır.

 • Mustafa Durna
  Mustafa Durna 14 Ocak 2018, 14:49

  Yüksek trafikli sitenin yanı sıra tercih edilmesi gereken en önemli faktör, siteniz ile uyuşması aynı yapıda olmasıdır. Düşük trafikli ve alakasız siteden tanıtım yazısı almanız fayda sağlamaktan ziyade spam algısı oluşturabilir.

  Her zaman kaliteli ve sitenizin içeriği ile alakalı sitelerden tanıtım yazısı almayı tercih etmelisiniz.

 • Zekigo
  Zekigo 14 Ocak 2018, 12:28

  Yüksek trafigi olan site demek, daha cabuk index alan, sosyal medyada daha etkin olan kaliteli site demek olabilir. Yuksek trafigi olan site eger senin siten ile alakali ise ve disariya da cok fazla link cikisi yapmamis ise ilk tercih olmalidir.

Cevapla

Yüksek Trafikli Site Mi, Düşük Trafikli Mi Sorusunu Cevapla

Yüksek Trafikli Site Mi, Düşük Trafikli Mi ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla