Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1396 Görüntülenme

Bloglara veya forumlara yorum olarak bırakılan linkler ve bloglarda yorum yaparken website kısmına yazılan siteler backlink olarak dönüyor mu, dönüyorsa dofollow mu nofollow olarak mı dönüyor, ne katkısı olur sitemize

 • 1
 • 1
 • Blog ve Forum Yorum Linkleri için Yanıtlar

   admin
   Admin

   14 Nisan 2014, 07:28

   1

   Merhaba Emre Bey,

   Bloglara ve forumlara yaptığınız linklerde backlink anlamında yada link verilmediği zamanda indekssiz URL anlamında hem link hem de TrustRank değerinize etki edebilecek bir fayda muhakkak görürsünüz.

   Bloglara yada forumlara eklediğiniz linkler o web sitesinin var olan link çıkış elementlerine göre "nofollow, dofollow, external nofollow, external dofollow" olarak link çıkışı sağlıyor olabilir.

   Nofollow olarak fayda sağlayan bağlantılarda sitenizin sıralamasına etki edecek, sitenize gelen linke o web sitesinin referans olmadığını belirten linktir. Dofollow linkler ise sitenizin direkt Pagerank ve kalitesine göre TrustRank değerine etki edebilecek ve link gönderen sitenin size referans olduğunu belirten bağlantıdır. Detaylı bilgi için "Nofollow Nedir?" yada "Dofollow Nedir?" kelimelerinde araştırma yapabilirsiniz.

  Cevapla

  Blog ve Forum Yorum Linkleri Sorusunu Cevapla