Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1643 Görüntülenme

sitenizdeki "Backlink Oluşturucu" sayfasından örneğin edu yorum diye seçtiğimizde çıkan sitelerin yorum kısımlarına 200-300 tane backlink almak isteyen şahıs sitesinin linklerini eklemiş. Siteler resmen backlink havuzuna dönmüş. Bu tarz bir sayfadan backlink almanın bir faydası oluyor mu?
Google bu tip sitelerden backlink almaya tam olarak nasıl bakıyor?
Teşekkür ederim.

 • 1
 • 1
 • Yorum Backlink Almanın Faydası için Yanıtlar

   Roman Adamita
   Roman Adamita

   8 Eylül 2015, 08:13

   1

   Merhabalar Ahmet Bey;

   Yorum backlinklerin halen etkisi var. Ve bu kaliteli ve alakalı sitelerden alındığı sürece etkisi kalacaktır. Link tarlasına dönmüş bir siteden yorum backlink veya banner reklam olsa bile önermiyoruz. O site sizin sektörünüzle alakalı olsa bile zarar vereceği ihtimali büyüktür. Eğer daha önce bu tür sitelerden aldığınız linkler varsa Google Disavow aracıyla derhal engellemenizi öneririz. Aksi halde sitenizi zarar verir ve filtreye kapılabilir.

   Google, son algoritma güncellemelerine göre tüm kaliteli olan sitelere önem vermektedir. Google diğer büyük arama motorları gibi süreki yenilik peşinde. Özellikle bu aralar Google ve Yandex'ten güncellemeler bitmek bilmiyor.

   Yorum kısmından kaliteli backlink edinmek istiyorsanız;
   - Anahtar kelimeye değil, kendi isminiz üzerinde link vererek de etki edecektir. Eğer anahtar kelime eklemeye izin veriliyorsa ekleyebilirsiniz, ancak bu pek bir şey değiştirmeyecektir. Oradan alacağınız bağlantının kalitesi önemli.
   - Yorumunuz içeriğe odaklı olursa diğer ziyaretçilerin de gözüne çarpabilir. Böylece sitenize de tıklayanlar olur. Backlink aldığınız bir yerden ziyaretçi gelmesi bir artı daha sayılır.
   - Aynı anda bir sürü yorum backlink almaktan kaçının. Bu hizmeti verenlere de etkili olacağına inanmayın. Bunun yerine daha çok kanalları deneyerek backlink edinmeye çalışın.

   Örn;
   Domain çeşitliliği (.com, .com.tr, .net, .org vb.)
   Görsel backlinkleri (Bannerler vb.)
   Video backlinkleri (YouTube gibi sitelerden) - Ekleyeceğiniz video, sitenizle alakalı olursa ziyaretçi almanız açısından daha faydalı olacaktır.

   En etkili backlink, en uzun vadeli kalan hatta kalıcı olanlardır.

  Cevapla

  Yorum Backlink Almanın Faydası Sorusunu Cevapla