Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1893 Görüntülenme

1-) Yeni bir oyun sitesi kurdum. 2 yıl önce domain düşmüş bazı yabancı sitelerde linkler var bu linkler arama motorlarındaki sıralama mı etkiler mi?

2-) Site 1 haftalık ve pr değeri yüksek sitelerden link aldım. Bunun zararı olur mu? Zararı yoksa bu backlinkler etkisini ne zaman gösterir?

3-)Almış olduğum backlinkler forum ve blog sitelerine yazmış olduğum makaleler ve yorumlardan, benim puanım bu sitelerin PR değeri üzerinden mi verilecek yoksa yazmış olduğum sayfanın prsi mi?

4-)Google Search Console'da 51 adet 404 hatası bulunuyor. Araştırdım sitemde bu tür linkler yok. Eski zamandan kalma olabilir mi? Eğer öyleyse ne yapmalıyım?

 • 1
 • 1
 • Yeni Siteye Backlink Almak için Yanıtlar

   admin
   Admin

   7 Temmuz 2014, 08:22

   1

   Sorularınızı madde madde sunmuşsunuz, biz de aynı şekilde cevap verelim...

   1) Domain'e gelen tüm bağlantılar sitenizdeki arama hacmini ve bağlantı referanslarını etkiler. Bu tür bağlantıları istemiyorsanız Google Disavow aracını kullanabilirsiniz.

   2) Çok kısa bir zaman içerisinde PR değeri ne kadar yüksek olursa olsun backlink almak siteniz için tehlikeli olabilir. Bu içerikleri başlangıçta sosyal medya ve tanıtım yazısı üzerinden yapmalısınız.

   3) Yazılan sayfanın PR değeri üzerinden sitenize PageRank değeri gelir. PageRank, var olan sayfanın değerine ortaklık sunar.

   4) Bu bağlantıları tekrardan kontrol edin ve 404 sayfanızı güncelleyin. Var olan 404 sayfanızın içerisindeki robots koduna "noindex, follow" olarak kod ekleyebilir ve bu içerik konusunda sorunlardan kurtulabilirsiniz.

   İyi günler...

  Cevapla

  Yeni Siteye Backlink Almak Sorusunu Cevapla