Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

6 sene önce  |  1382 Görüntülenme

Merhaba 2 gün önce yeni bir Domain aldım Domaini search kontrol üzerinden kaydedip Google gibi getir yaptıktan sonra dizin talebi gönderdim fakat hiçbir şekilde dizine eklenmiyor Google ban kontrolü yapınca site banlı görünüyor. Manuel işlemlere baktığımda herhangi bir işlem görünmüyor ne yapmam gerekli acaba teşekkür ederim.

 • 1
 • 1
 • Yeni Aldığım Site Google Aramasında Çıkmıyor için Yanıtlar

   Cihat Murat YÜKSEL
   Cihat Murat Yüksel

   1 Haziran 2021, 15:26

   1

   Merhabalar, yeni satın alınan domainlerde 3 konudan ötürü alan adının banlı durumda oluşu olabilmektedir.

   - Web sitesi yeni boşa düşmüştür ve eski içeriklerinden ötürü sahip olduğu ceza henüz kalkmamıştır. Yeni içerikleriniz ile birlikte temiz bir sayfa kısa sürede sonuç getirecektir. Search Console üzerinden sitemap ve robots.txt optimizasyonları süreci hızlandırabilir.

   -Yeni satın alınan alan adının sahip olduğu dış linklerin büyük çoğunluğunun spam içerikli olması veyahut sizden önceki içeriklerden dışarıya çıkan linklerde virüs içeriklerinin olması.

   -Alan adınızın Türkiye içerisinde BTK tarafından banlanmış olması. BTK ban sorgulama üzerinden sorgulamanızı sağlayıp iletişime geçtiğinizde çözüm üretilecektir.

   Mustafa DURNA
   Mustafa Durna

   8 Mart 2018, 08:42

   1

   Öncelikle şunu belirtmek isterim, ban kontrollerine bakıp yanılmanızı istemiyorum sitenizin cezaya düştüğünü sadece Search Console > Manuel işlemler bölümünden bakabilirsiniz.

   Sitenizi yeni oluşturdunuz. Sitemap oluşturmanızı tavsiye ediyorum bir de robots.txt komut dosyasından botların tarama izni olduğunun kontrollerini sağlamalısınız. Herhangi bir hata bulunmuyorsa Google bot'u sitenizi henüz ziyaret etmemiştir. Sayfalarınızın index aldığını site:seohocasi.com olarak Google'da arama yaparak bakabilirsiniz.

  Cevapla

  Yeni Aldığım Site Google Aramasında Çıkmıyor Sorusunu Cevapla