Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  3226 Görüntülenme

Merhaba en iyi SEO sitesi ekibi,
Sizlere sorularım var biraz uzun oldu kusura bakmayın lütfen bu soruların cevaplarını çok merak ediyorum, yanıtlarsanız sevinirim.

Yeni açılan bir web sitesine ilk tanıtım yazısı nasıl ve ne zaman alınmalıdır?

Örnek vermek gerekirse siteyi bir saat önce açıp bir yazı girdiğimizi düşünürsek, aynı gün içerisinde tanıtım yazısını girmemiz sağlıklı mı olur? Tanıtım yazı almanın zamanı var mıdır (İlk bir hafta ilk bir ay, yazılar indexlenince)?

Eğer hemen tanıtım yazısı almamızın bir sakıncası olmazsa mobilya ile ilgili bir site olduğunu düşünürsek Google' da mobilya kelimesinde ilk sırada çıkan sitelerden mi almalıyız?

İlk gün tanıtım yazısını da aldığımızı farz edersek bundan sonraki her gün boyunca tanıtım yazısı almak zorunda mıyız? Yoksa bu ay bir tane öteki ay iki tane öteki ay üç tane olacak şekilde mi olmalı? Bu sistemin aynısı birinci hafta bir tane ikinci hafta iki tane şeklinde mi olmalı, nasıl olmalıdır?

Forumlarda site tanıtım bölümlerine tanıtım yapılmalı mıdır? Yoksa oralardan fazla link çıkışı olduğu için zararı mı olur?

Son olarak forum sitelerine kayıt olduktan sonra imza kısmına ve ya web siteniz kısmına sitelerimizi eklemenin bir zararı olur mu? Link şeklinde mi eklemeliyiz (http://www.site.com/ gibi) yoksa düz yazı şeklinde link vermeden mi eklemeliyiz (Site. Com gibi). Ya da link verirken link kısaltma sitelerinden kısaltıp öyle mi vermeliyiz?

 • 1
 • 1
 • Yeni Açılmış Web Sitelerine Tanıtım Yazısı Nasıl Alınmalıdır? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   19 Temmuz 2014, 07:20

   1

   sorularınıza maddeler halinde cevap verelim.

   Yeni açılan bir siteye (1 ay içi) haftada 1 - 2 olmak suretiyle tanıtım yazısı alabilirsiniz. Bu yazıların da özgün olmasına, kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer sitenizde güncel olarak içerik paylaşıyorsanız (günde 1 - 2) ona göre değişiklik yapabilir ve açtığınız 1 yazı için 1 tanıtım yazısı alabilirsiniz.

   Mobilya konusunda bir rekabete girmek istiyorsanız ilk 10 sıradaki sitelerden yada 10 adet farklı mobilya bloğu yada özgün şekilde yazacağınız içeriklerle de çeşitlilik sağlayarak çalışma yapabilirsiniz.

   Tanıtım yazısı çalışmalarını farklı periyotlara bölebilirsiniz. Belli bir zamanı SEO kriterleri için etkisi düzenli bir çalışmayla görünecektir.

   Forum tanıtım çalışmalarını sadece oturmuş siteler için yapmanız daha sağlıklı olur. Burada da önemli olan yapılan forum çalışmalarının sayısı değil prestijinden ibarettir.

   Bu durum sitenizdeki aynı yazının farklı sitelerde paylaştıktan sonra imleme adı verildiği bir çalışmadır, kaynak olarak gösterilir. Bu çalışmayı doğal olacak şekilde direkt URL yapıştırarak faydalanabilirsiniz.

   İyi günler.

  Cevapla

  Yeni Açılmış Web Sitelerine Tanıtım Yazısı Nasıl Alınmalıdır? Sorusunu Cevapla