Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1575 Görüntülenme

yabancı forum sitelerinden backlink almak doğru mu? Sitem yaklaşık 4 yıllık bir site. Otomatik backlink alan programları kullanmam doğru olur mu? Elimden geldiğince blog, sosyal imleme ve forum sitelerine makale gönderiyorum fakat yeterince zamanım olmadığı için tam anlamıyla üstüne düşemiyorum.

Ne önerirsiniz?

 • 1
 • 1
 • Yabancı Sitelere Yapılan Backlink Çalışmaları için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   26 Nisan 2021, 11:35

   1

   Merhaba,

   Yabancı dil bağlantılarının kötü veya iyi olduğunu tam olarak söylememiz mümkün değildir. Bu bağlantıları aldığınız bağlantı veya web sitesinin türüne bağlıdır. Ancak Google'a göre, artık yabancı dilde bir geri bağlantıya sahip olmak kötü bir uygulama olarak sayılıyor. Çünkü kullanıcılar için doğrudan yarar sağlayan bağlantılar olamayabiliyorlar. Kullanıcılara yardımcı olmayan bağlantılar, Google ve diğer arama motorları tarafından takdir görmez. Çünkü arama motorlarının asıl amacı, ziyaretçi ihtiyacını tam olarak karşılamaktır.

   Bu nedenlerden ötürü web sitenize yabancı forumlardan backlink almamanızı öneririm. Google'ın bu backlinkleri zararlı görmesi halinde, cezai yaptırımı da olabilecektir.

   admin
   Admin

   27 Ağustos 2014, 18:14

   1

   Bu çalışmalar eğer tamamen Türkiye'de barınan ve Türkçe içeriklere sahip olan bir site için yapıyorsanız yaptığınız işlemler ne yazık ki etkili olmayacaktır.

   Bu kadar çalışma yerine sitenize daha çok Türkçe sitelerden ve Türkiye lokasyonlu forum, blog yada tanıtım sitesi gibi sitelerden link alımı yapmalısınız.

   Eğer sitenizi aşırı şekilde yabancı sitelerin backlink çıkışına maruz bırakırsanız çeviri cezasına çarptırılabilirsiniz.

  Cevapla

  Yabancı Sitelere Yapılan Backlink Çalışmaları Sorusunu Cevapla