Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1561 Görüntülenme

merhaba

1-Web yöneticisi aracına baktığımda Türkçe giyim siteme bir çok yabancı siteden backlink gelmiş. Yani % 95 yabancı siteden yabancı arama motoru tipi sitelerden ve birçok yabancı siteden bunları disallow etmeliyim?

2-Diyelim bir site bize yararlı bir baclink verdi fakat sonra o backlink veren site kapandı bu durumda da backlinkleri disallowmu etmek gerek?
Yardımlarına ihtiyacım var teşekkürler.

 • 1
 • 1
 • Yabancı sitelerden gelen yoğun backlinkler normal mi? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   2 Aralık 2014, 16:07

   1

   Merhabalar Oğulcan;

   Türkçe sitenize yabancı sitelerden link gelmesi rakipleriniz tarafından anti SEO yapıldığının da habercisi olabilir. Size önerim, Ahrefs aracı ile backlinklerinizi ve çalışılan anahtar kelimelerinizi kontrol ederek sektörünüz dışı anahtar kelimelere çalışma yapılıp yapılmadığını kontrol etmeniz olacaktır. Eğer bu türden anahtar kelimeler içeren ve sizin sitenizi referans eden siteler var ise bunları disavow aracı ile engelleyebilirsiniz.

   Aynı şekilde 2. sorunuza cevap olarak zararlı olduğuna inandığınız siteleri disavow aracı ile engellemeniz gerekmektedir. Buna kapanan siteler de dahil değildir. Yayında olmayan bir siteyi Google ilk ziyaretinde kapalı olduğunu farkettiğinde bu linkin etkisini de kaldıracaktır. Bu nedenle sık sık sitenize gelen bağlantıları kontrol etmenizi ve, yabancı sitelerden size gelen sayfalarda yüzlerce başka link çıkışı varsa bu durum spam algısı oluşturacağından engellemenizi öneririz.

  Cevapla

  Yabancı sitelerden gelen yoğun backlinkler normal mi? Sorusunu Cevapla