Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

10 sene önce  |  1198 Görüntülenme

Yapmış olduğum kurumsal bir web sitesi var. Bu firma çok spesifik bir iş yapıyor ve ben istedikleri kelimelerde ilk sıraya taşıdım siteyi. Ancak site .net ile kendi kodladığım bir panel ile hazırlandı. Şimdi WordPress'e taşımak istiyorum. İçeriği güncelleyip geliştireceğim. Bu işlemi yaparsam link yapısı değişecek. urunlerimiz.aspx > urunlerimiz gibi. Bu işlem bana sıra kaybettirir mi? Yaptığım değişiklikler ne kadar sürede Google tarafından gösterilir? Şöyle birşeyde var, rakip firmaları incelediğimde çoğu WordPress kullanıyor. Ben ise özgün bir sistem kullanıyorum. Siteyi wordpress'e sokmak bana dezavantaj sağlar mı? PHP ile yine özgün bir sistem hazırlamak daha mı doğrudur? ?

 • 1
 • 1
 • Websitesinin Kodlamasını Değiştirmek Sıra Kaybına Sebep Olur Mu? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   3 Mayıs 2014, 12:16

   1

   Merhabalar Kaan Bey,

   Sitenizin içeriğini, temasını ve görselliğini değiştirdiğinizde var olan bir sistem tamamıyla kodsal değişime uğrayacağından sıra kaybına sebebiyet verecektir. Sitenin tüm indekslerde yeniden toparlanması zaman alabilir. Diğer bir taraftan eski indeksleri ve sıralamaları kaybetmemeniz için yönlenecek tüm sayfaları .htaccess üzerinden ilgili sayfaya 301 yönlendirmesi ile yönlendirin. Bu işlemi her sayfa için yeni indeksler yerine oturana kadar yapmanız gerekiyor.

   WordPress SEO için daha uyumlu ve kolay yönetim sistemiyle kullanıcılara da rahat bir sistem oluştururken belli başlı içeriklerle Google'a belirli bilgiler veren bir sistem olduğundan arama motorlarıyla daha çok uyumlu ve içli dışlıdır.

   Özgün sistemler her zaman daha iyidir ama tavsiyem WordPress üzerine özgün bir tasarım uygularsanız çok daha iyi verim alabilirsiniz...

  Cevapla

  Websitesinin Kodlamasını Değiştirmek Sıra Kaybına Sebep Olur Mu? Sorusunu Cevapla