SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Web 2.0 Profil Backlink Nedir? Ne İşe Yarar?

0
İsmet Karaca
İsmet Karaca
Site Dışı Link İnşası 5 sene önce 980 Görüntülenme

Web 2.0 Profil Backlink faydaları nelerdir ? Yanlış kullanımın zararları nelerdir ? Ne işe yarar ve bir web sitesi için SEO içeriği barındırır mı?

Web 2.0 Profil Backlink Nedir? Ne İşe Yarar? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 8 Haziran 2015, 14:27

  Merhabalar,

  Web 2.0 profil backlink işlemi Pligg, Shereatonix gibi sosyal medya şeklinde kullanılabilen imleme yada profil oluşturularak backlink alma amaçlı açılmış kişi nicki, ismi, mail adresi ve web sitesi adresi gibi bilgilerin bulunduğu profillerdir.

  Bu profiller tam olarak Google’a açık, kullanıcı bilgileri girdiğinde de o profil sayfasında web sitelere ait link ve diğer içerik bilgilerini barındırdığı sayfalardır diyebiliriz. Bu sayfalarda site adresi olduğu ve Google’a açık olduğu için backlink olarak algılanmasına olanak sağlayacak, algılandıktan sonra da backlink etkisi bir web sitesine faydalı/zararlı şekilde görünecektir.

  Web 2.0 profil backlinkleri sadece backlink alma için oluşturulduğundan web sitesine açıkçası hiç bir fayda sağlamayacaktır çünkü siteniz ile alakalı bir sayfa olmadığından dolayı etkisi de doğal olarak sıfıra yakın olacaktır. Bu durumda da sitenizin bu siteden olumlu puan alma şansı da çok düşüktür.

Cevapla

Web 2.0 Profil Backlink Nedir? Ne İşe Yarar? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla