SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Video Sitesi için Sitemap

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
2 sene önce 612 Görüntülenme

bir video platformu üzerinden sitemde eğitim videoları yayımlamaktayım. Bu videolar sadece benim sitem üzerinden oynatılabiliyor. Bu nedenle tüm botların videoları görebilmesi için site haritası oluşturmak istiyorum. Video platformunun dış aramalara kapalı olması sebebiyle Google tarama esnasında video haritaları içindeki benim video URL’lerime ulaşabilir mi?

Video Sitesi için Sitemap için Yanıtlar

 • Ahmet Yılmaz
  Ahmet Yılmaz 5 Mayıs 2021, 15:49

  Merhabalar, robots.txt üzerinden bütün sayfalarınızı indexe kapattıysanız kullanıcılar Google üzerinde arama yaparak sitenize ulaşamayacaktır. Eğer bu durumun böyle olmasını istemiyorsunuz sayfalarınızı indexe açmanız gerekir.

  Video içerikleriniz için ayrı bir sitemap oluşturup Search Console’a yüklerseniz. Google botları videolarınızı hızlı bir şekilde tarayacaktır.

 • Çağatay GÜL
  çağatay Gül 24 Mart 2020, 15:43

  Sitenizi eğer robots.txt üzerinden taramaya kapattıysanız Google yüksek ihtimalle sitenizi taramayacaktır.

  Bu sebeple videoların aramalarda listelenmesini ve kullanıcıların eğitim videolarınıza ulaşmasını istiyorsanız, sitenizi öncelikle robots.txt üzerinden Google’a tekrar açmalısınız.

  Ardından siteniz için ayrı videolarınız için ayrı sitemap oluşturmalısınız. Bu şekilde ilerlerseniz. Google bu videolarınızı hızlı bir biçimde tarayıp dizine ekleyecektir.

  Sitemap kısmıyla alakalı detayları ise şu yazıdan ulaşabilirsiniz.

Cevapla

Video Sitesi için Sitemap Sorusunu Cevapla

Video Sitesi için Sitemap ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla