Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1376 Görüntülenme

Web sitem için blogerda yaklaşık 6-7 tane blog sayfası açtım normalde sitemde olan yazılarımı kelimeleri değiştirerek özgünleştirip orada paylaşıyorum ve ana sitenin linkini ekliyorum. Sizce bu benim siteme zarar mı verir yada faydası mı olur?

 • 1
 • 1
 • Ücretsiz Paravan Bloglardan Siteme Link Vermek Zarar Verir mi? için Yanıtlar

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   26 Ağustos 2015, 18:31

   1

   Merhabalar Mehmet Bey;

   Blogger, WordPress gibi platformları ücretsiz paravan blog olarak adlandırabiliriz. SEO çalışmalarında paravan blogların doğru kullanıldığında etkisi vardır. Bu etkiyi gözlemleyebilmek açısından dediğim gibi blogun doğru bir biçimde kullanılması gerekir.

   Yeni bir paravan blog oluşturduğunuzda ilk işiniz link çıkışı yapacak şekilde yazı paylaşımı yapmak ise bu durum tamamen hatalı bir çalışmaya örnek olacaktır. Paravan bloglarda ilk 4-5 yazıdan kesinlikle hiçbir şekilde link çıkışı yapılmamalıdır. İlk paylaşımdan itibaren link çıkışı yapılması Google nezdinde doğal olmayan paylaşım olarak algılanarak sitenize vereceğiniz link tamamen zarar vermekten başka bir işe yaramayacaktır. Bu nedenle paravan blogunuzdaki 4-5 yazıda amaç sadece bilgi vermek, sonrasındaki süreçte yayınlacağınız makalelerden link vermeye başlayabilirsiniz.

   Ayrıca sadece siteniz için yazılar değil, aralarda linksiz paylaşımlarda bulunmak daha sağlıklı bir çalışma yapmanızı sağlayacaktır.

  Cevapla

  Ücretsiz Paravan Bloglardan Siteme Link Vermek Zarar Verir mi? Sorusunu Cevapla